الگوریتم رقص گوگل چیست و چرا باید به آن توجه کرد ؟

الگوریتم رقص گوگل یک الگوریتم است که به وسیله آن سایت های مختلف موجود رتبه بندی شده و در جایگاه های مختلفی قرار می گیرند. این رتبه بندی در زمان های مختلف انجام شده و باعث می شود رتبه سایت ناگهان افزایش یا کاهش رتبه پیدا کند. اما این الگوریتم چه مواردی را بررسی می کند؟ مدت به روز رسانی آن چه مدت است؟ با ما همراه شوید تا اطلاعات مهم و جامعی راجع به رقص گوگل و یا گوگل دنس در اختیار شما قرار دهیم.

فاکتورهای مهم در الگوریتم رقص گوگل

گوگل برای تعیین میزان رتبه بندی سایت ها و ارزش دهی به آن ها فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفته و از الگوریتم های گوناگونی استفاده می کند. مهم ترین فاکتور در رتبه بندی به وسیله گوگل دنس توجه به میزان رضایت کاربران از سایت است. برای تعیین رضایت کاربران الگوریتم عوامل متعددی را بررسی می کند، این عوامل هم قبل و هم بعد از نمایش به کاربر قابل مشاهده و تعیین هستند.

فاکتورهای قبل از نمایش شامل رعایت استانداردهای نگارشی و طراحی، نمایش صحیح در موبایل، سرعت سایت و غیره بوده و فاکتورهای بعد از نمایش نیز شامل نرخ کلیک کاربران بر روی آدرس اینترنتی شما، مدت زمانی که کاربران در سایت شما باقی می مانند، اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و ثبت دیدگاه ها می شود. بنابراین علت اصلی استفاده از گوگل دنس تعیین میزان رضایت کاربران از سایت و رتبه بندی بر اساس آن است.

الگوریتم رقص گوگلعلت استفاده از الگوریتم رقص گوگل

همان طور که می دانید میلیون ها سایت در گوگل وجود دارند که گوگل باید آن ها را ربته بندی کرده و در جایگاه های مختلف قرار دهد. این مساله برای گوگل بسیار پیچیده و سخت است. در واقع گوگل باید فاکتورهای مختلف را در الگوریتم های مختلف جای داده و با توجه به آن ها سعی می کند رتبه سایت های مختلف را تعیین کند. بگذارید با یک مثال ساده اهمیت رقص گوگل و یا گوگل دنس را به شما نشان دهیم.

فرض کنید یک شرکت قصد استخدام چند کارمند را از میان هزاران متقاضی دارد. در این صورت ابتدا با استفاده از فیلترهای اولیه مانند مدرک تحصیلی و یا معدل افراد خاصی را برای آزمون انتخاب می کند. قبولی در آزمون قدم بعدی در گزینش افراد است به صورتی که هر فردی که نمر