افیلیت مارکتینگ چیست؟ بررسی کامل مزایا افیلیت مارکتینگ + نحوه اجرا

افیلیت مارکتینگ چیست؟ بررسی کامل مزایا افیلیت مارکتینگ + نحوه اجرا

افیلیت مارکتینگ (Affiliate marketing) یا همکاری در فروش یکی از مهم‌ترین شاخه‌های بازاریابی دیجیتال است. در این روش، کسب‌وکارها برای تبلیغات و فروش محصولات و خدماتشان با رسانه‌ها همکاری می‌کنند. کسب و کارها از طریق این سیستم فروش با رسانه‌هایی ارتباط برقرار می‌کنند که تاثیر بیشتری روی مخاطبان هدف را دارند. این ناشران می‌توانند وبلاگ نویسان، افراد تأثیرگذار در رسانه‌های اجتماعی (influencer)، صاحبان وبسایت‌های مختلف و حتی کاربران عادی باشند. مزایا افیلیت مارکتینگ قابل شمارش نیستند. برندسازی سریع، انعطاف در روش پرداخت و کسب درآمد بالا، همگی این روش را […]

9 ماه 3 10 دقیقه

آنچه در این مطلب خواهید خواند

همکاری در فروش (Affiliate marketing) چیست؟
اجزای مختلف یک سیستم افیلیت مارکتینگ
مزیت‌ های سیستم افیلیت مارکتینگ (یک معامله دو سر سود!)
فرایند کسب درآمد از همکاری در فروش چگونه است؟
3 روش پرداخت در سیستم افیلیت مارکتینگ
کسب درآمد میلیونی از همکاری در فروش! ( دروغ یا واقعیت ا؟ )
آنچه درباره افیلیت مارکتینگ خواندیم
مشاهده بیشتر

افیلیت مارکتینگ (Affiliate marketing) یا همکاری در فروش یکی از مهم‌ترین شاخه‌های بازاریابی دیجیتال است. در این روش، کسب‌وکارها برای تبلیغات و فروش محصولات و خدماتشان با رسانه‌ها همکاری می‌کنند. کسب و کارها از طریق این سیستم فروش با رسانه‌هایی ارتباط برقرار می‌کنند که تاثیر بیشتری روی مخاطبان هدف را دارند. این ناشران می‌توانند وبلاگ نویسان، افراد تأثیرگذار در رسانه‌های اجتماعی (influencer)، صاحبان وبسایت‌های مختلف و حتی کاربران عادی باشند.

مزایا افیلیت مارکتینگ قابل شمارش نیستند. برندسازی سریع، انعطاف در روش پرداخت و کسب درآمد بالا، همگی این روش را به یکی از محبوب‌ترین راه‌های بازاریابی آنلاین تبدیل کرده‌اند. در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی کامل همکاری در فروش، مزایا و مراحل اجرای آن بپردازیم.

همکاری در فروش (Affiliate marketing) چیست؟

همکاری در فروش چیست

همکاری در فروش، یک سیستم ساده بازاریابی است که امروزه بیزینس‌ های بزرگ دنیا از آن برای فروش محصولات و خدمات خود به تعداد افراد بیشتر کمک می‌گیرند. در روش همکاری در فروش، شما به واسط بین فروشنده اصلی محصول و خریدار احتمالی قرار می‌ گیرید و در صورت ارجاع موفق افراد به کسب و کار و رخ دادن خرید، سودی به شما تعلق خواهد گرفت.

اجزای مختلف یک سیستم افیلیت مارکتینگ

برای درک بهتر این سیستم بازاریابی در فضای آنلاین، بهتر است در ابتدا با 4 بخش اصلی فرایند سیستم افیلیت مارکتینگ، آشنا شوید.

1. فروشنده اصلی

تمامی تولید کنندگانی که اقدام به ارائه محصولات و خدمات مختلف به مشتریان خود می‌کنند در این دسته قرار می‌ گیرند، امروزه وب سایت‌ های خدماتی و فروشگاهی زیادی از سیستم همکاری در فروش برای جذب مشتری و رسیدن به سود بیشتر کمک می‌گیرند.

2. بازاریاب واسط

بازاریاب واسط، فردی است که هیچ‌گونه محصولی برای ارائه ندارد و تنها با اجرای درست هنر بازاریابی در فضای اینترنت، اقدام به جذب افراد و ترغیب آن‌ها به خرید و در نهایت ارجاع به فروشنده اصلی می‌ کند، اگر شما هیچ سرمایه‌ای برای کسب درآمد در فضای وب ندارید، می‌توانید به عنوان نقش بازاریاب واسط در سیستم همکاری در فروش، درآمد کسب کنید.

3. راه ارتباطی

اما مهم‌ ترین بخش در فرایند همکاری در فروش، وجود یک راه ارتباطی بین بازاریاب و مشتریان احتمالی کسب‌وکار است، با توجه به متنوع بودن شبکه‌های اجتماعی دارای قابلیت اشتراک گذاری لینک‌، راه‌های ارتباطی مختلفی جهت جذب مشتری توسط بازاریاب اینترنتی وجود دارد.

4. خریدار

هدف اصلی سیستم همکاری در فروش، رسیدن به فروش و سود بیشتر است و خریداران در این فرایند، نقش اصلی را ایفا می‌کنند، هرچقدر که بازاریاب واسط، هنر بازاریابی بیشتری را داشته باشد تعداد خریداران کسب‌وکار بیشتر خواهد شد.

مزیت‌ های سیستم افیلیت مارکتینگ (یک معامله دو سر سود!)

افیلیت مارکتینگ، در صورت پیاده سازی صحیح می‌تواند منجر به دستیابی سود خالص برای هر دو طرف سیستم همکاری در فروش، یعنی بازاریاب واسط و صاحب کسب‌وکار ارائه کننده محصول شود.

 • مزایای افیلیت مارکتینگ برای فروشنده اصلی

 1. کم‌ هزینه
 2. کمک به سئو وب سایت
 3. رسیدن به مشتریان واقعی
 4. احتمال فروش بسیار بالا
 5. عدم نیاز به پرداخت حقوق ثابت
 • مزایای افیلیت مارکتینگ برای بازاریان

 1. عدم نیاز به سرمایه اولیه
 2. احتیاج نداشتن به تخصص
 3. کار کردن بدون محدودیت مکانی و زمانی
 4. نبود سقف درآمد
 5. نداشتن دردسرهای تولید و ارسال محصول و ..

فرایند کسب درآمد از همکاری در فروش چگونه است؟

در سیستم همکاری در فروش، شما باید با یک کسب‌ و کار اینترنتی ارائه کننده این سیستم، وارد همکاری شوید. پس از انتخاب محصول و خدمات مدنظرتان جهت فروش، یک لینک خاص دریافت خواهید کرد و حالا وظیفه شما این است که مخاطبین هدف کسب‌ و کار مدنظر را پیدا کنید و آن‌ ها را از طریق لینک مختص به خودتان جهت خرید به سایت فروشنده ارجاع دهید.

چنانکه افراد از طریق لینک اختصاصی شما وارد وب سایت کسب‌ و کار هدف شوند و اقدام به خرید کنند، از فروش هر محصول، یک پورسانت به حساب شما واریز خواهد شد. در سیستم افیلیت مارکتینگ، فروش بیشتر به معنای رسیدن به سود بالاتر است و هر چقدر تلاش و هوشمندی زیادتری در مسیر مسیر بازاریابی محصولات، خرج کنید می‌توانید به درآمد زیادتری برسید.

3 روش پرداخت در سیستم افیلیت مارکتینگ

تا اینجای مقاله همکاری در فروش چیست؟ شما با افیلیت مارکتینگ، مزیت‌های این سیستم، شروع فرایند آن در کسب‌وکارها و … آشنا شدید. در این بخش قرار است درباره 3 روش پرداختی که در سیستم بازاریابیِ همکاری در فروش وجود دارد صحبت کنیم.

وقتی صحبت از روش همکاری می‌شود، درون‌مایه این سیستم فقط به تبلیغات اینترنتی که در سایت‌ها قرار می‌گیرند ختم نمی‌شود؛ به‌طورکلی انواع روش‌های همکاری در فروش را می‌توان در 3 بخش خلاصه کرد که در ادامه این مطلب آن‌ها را برای شما شرح خواهیم داد.

 • پرداخت سود برای فروش هر محصول

در افیلیت مارکتینگ، پرداخت دستمزد به‌ازای هر محصولی که به فروش می‌رسد، انجام می‌شود. به این صورت که شرکت یا برند مدنظر با توافق قبلی، بخشی از سود هر محصول فروخته شده را به شما اختصاص می‌دهد.

همان‌طور که واضح است در این نوع پرداخت یک شرط وجود دارد، این است که دریافت سود در ازای فروش هر محصول صورت می‌گیرد. پس اگر فروشی صورت نگیرد، سودی هم به شما نخواهد رسید.

 • پرداخت دستمزد در ازای جذب مشتری

روش پرداخت دستمزد برای جذب مشتری یعنی شما بتوانید افراد مختلفی را که با آن‌ها در ارتباط هستید به مشتری‌های ثابت تبدیل کنید. همچنین آن‌ها را ترغیب کنید تا به یک مشتری پروپاقرص برای محصول یا خدمتتان تبدیل شوند.

با کمی خلاقیت این کار می‌تواند برای شما آسان شود؛ می‌توانید به آن‌ها پیشنهاد دهید از سایت موردنظر بازدید کنند و دیدگاهشان را از محصولی که خریده‌اند یا خدمتی که دریافت کرده‌اند بنویسند. اگر کسب‌وکار شما اپلیکیشن اختصاصی دارد آن‌ها را ترغیب کنید تا برنامه را نصب‌ و از آن استفاده کنند. مشتریان بالقوه شما می‌توانند اکانت اختصاصی خود را در سایت داشته باشند و حتی در قسمت خبرنامه آن عضو شوند.

در این روش، در مقابل هر اقدام از جانب مشتری دستمزدی برای بازاریاب در نظر گرفته می‌شود.  مواردی که در بالا ذکر شده است، راهکارهایی بودند تا شما بتوانید برای شروع از آن‌ها استفاده کنید. مسلما با شروع کار و کسب تجربه بیشتر، می‌توانید راه‌های بیشتری را امتحان کنید و حتی آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارید.

 • پرداخت دستمزد برای بازدید سایت

روش آخر در انواع همکاری در فروش، پرداخت وجه در ازای هر بازدید است. در این روش برای دریافت حق‌الزحمه شرط خاصی وجود ندارد. بلکه فقط یک کلیک‌کردن ساده روی لینک و بازدید از سایت می‌تواند خواسته شرکت موردنظر را برآورده کند.

در این روش نیاز است کاربر را ترغیب کنید تا روی لینکی که به شما اختصاص‌ داده ‌شده است کلیک کنند و وارد سایت شوند؛ بنابراین شما می‌توانید به‌ازای هر کلیک سود مشخص‌شده خود را دریافت کنید.

کسب درآمد میلیونی از همکاری در فروش! ( دروغ یا واقعیت ا؟ )

به دست آوردن درآمد بالا از همکاری در فروش، یک آرزوی دست نیافتنی نیست، تنها کافی است که با ترفند های دنیای افیلیت مارکتینگ آشنا باشید تا بتوانید به سادگی در منزل‌تان درآمد رویایی‌ تان را  از این سیستم به دست آورید و لذت ببرید

1. انتخاب محصول و فروشنده مناسب

برای دستیابی به موفقیت در سیستم همکاری در فروش، داشتن شناخت کافی از محصولات و شرکتی که بناست برای آن‌ ها بازاریابی کنید از اهمیت بالایی برخوردار است.

سعی کنید فروشندگانی را که درصد پورسانت بیشتر و کمیسیون کم‌ تری را در سیستم همکاری در فروش در نظر می‌ گیرند را جهت همکاری و رسیدن به درآمد بیشتر، انتخاب کنید.

2. خریداران احتمالی را آنالیز کنید

با در نظر گرفتن نوع محصولاتی که بناست در سیستم همکاری در فروش، ارائه کنید خریداران احتمالی را زیر ذره بین آنالیز قرار دهید و ویژگی‌های مختلف آن‌ها از جمله سن، علائق و شبکه‌های اجتماعی که بیشتر فعالیت دارند و .. را شناسایی کنید.

این‌کار به شما کمک می‌کند که که کانال‌های بازاریابی بهتری را جهت فروش در سیستم همکاری در فروش انتخاب کنید و قدرت تاثیر گذاری بیشتری بر ذهن افراد جهت ترغیب آن‌ها به خرید به دست آورید.

3. استراتژی تولید محتوا داشته باشید

قوی‌ترین راه برای جذب مشتریان هدف‌مند و پولساز به یک کسب‌وکار جهت دستیابی به سود بیشتر، کمک گرفتن از محتوای قدرت‌مند و روش‌های بازاریابی است، محتوای خوب و ارزشمند همچون یک آهنربا مشتریان احتمالی را به سمت محصولات و خدمات شما جذب خواهد کرد.

همچنین برای سفارش تولید محتوا میتوانید از مجموعه تسمینو کمک گیرید

اگر در وب سایت‌تان قصد اشتراک گذاری لینک‌های همکاری در فروش‌تان را دارید، حتما با تولید مقالات مرتبط با محصول و خدمات مدنظرتان از طریق گوگل با کمک سئو کاربران به سایت‌تان جذب کنید و به فروش بی‌نهایت دست یابید.

آنچه درباره افیلیت مارکتینگ خواندیم

در کل، افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش، به‌معنی همکاری کسب‌وکارها و رسانه‌ها‌ برای افزایش فروش و کسب درآمد بیشتر است. رسانه، محتواها و تبلیغات مرتبط با محصولات و خدمات برند را در وبسایت، وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی و سایر کانال‌های آنلاین قرار می‌دهد و از این طریق مخاطبان را به استفاده از این خدمات تشویق می‌کند.

این روش هزینه تبلیغات را کمتر و برندسازی کسب‌وکارها را سریع‌تر می‌کند؛ همچنین منبع درآمد خیلی خوبی برای رسانه‌ها به‌شمار می‌رود. همکاری در فروش در حال حاضر از محبوب‌ترین روش‌های دیجیتال مارکتینگ است. در این مقاله مزایا افیلیت مارکتینگ و تاثیر آن در پیشرفت و توسعه کسب‌وکار و رسانه را با هم بررسی کردیم. آیا تا به حال تجربه استفاده از این روش را داشته‌اید؟ از این تجربه چه نتیجه‌ای کسب کردید؟ حتما تجربیات و سوالات خود را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

علیرضا بابایی
علیرضا بابایی

آینده متعلق به کساییه که به زیبایی رویاهای خودشون ایمان دارن.

دیدگاه ها

2022/02/09

سلام ممکنه چند فروشنده اصلی نعرفی کنین

2022/05/15

سلام چرا توی تسمینو قابلیت افلیت مارکتینگ رو فعال نمی کنید؟

  2022/05/16

  سلام صبحان جان
  بزودی انشالا در پنل جدیدمون حتما ویژگی افیلیت رو فعال میکنیم