بازاریابی محتوایی چیست؟+ مزایا Content Marketing 2022

قبل از اینکه به سوال شما در زمینه بازاریابی محتوایی چیست؟ “Content Marketing” ، بپردازیم؛ بهتر است ابتدا به سوالات زیر دقت کنید!

  • کدام نرم افزار را نصب کنیم؟
  • ویژگی‌های یک دوربین عکاسی خوب چیست؟
  • ویژگی‌های چرم اصل؟
  • چگونه عسل طبیعی را تشخیص دهیم؟
  • چگونه رتبه برتر کنکور شویم؟
  • چگونه فتوشاپ را در منزل آموزش ببینیم؟

سبک این پرسش‌ها برایتان آشنا نیست؟! شبیه این‌ها را جایی ندیده‌اید؟! جایی ننوشته‌اید؟! بله! آفرین به این حافظه! شما امثال این سوالات را در موتورهای جستجوگر تایپ کرده‌اید! و البته این مختص شما نیست! شاید روزی چند بار برای همه ما اتفاق بیفتد که در بستر اینترنت به دنبال محتواهای آموزشی بگردیم! در دنیای امروز مردم برای آب خوردن هم به سراغ اینترنت می‌روند! آب سالم چه ویژگی‌هایی دارد؟ آب را در چه ظرفی نگهداری کنیم؟ چگونه آب را تصفیه کنیم؟ و در نهایت می‌رسند به این نقطه که چه آبی خریداری کنیم و کدام دستگاه تصفیه آب را بخریم؟!

منطقی هم به نظر می‌رسد. وقتی می توانیم با چند حرکت از انگشت مبارکمان، به انبوهی از اطلاعات برسیم، چرا نباید از این فرصت استفاده کنیم؟ البته اینجا یک بازی بُرد-بُرد اتفاق خواهد افتاد! گرایش گسترده و روزافزونِ مردم برای کسب اطلاعات و آموزش از فضاهای اینترنتی، فرصتی هم برای تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی فراهم می‌کند! و آن چیزی نیست جز بازاریابی محتوایی!

چرا بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی چیست؟

قبل از هر چیز باید بدانیم بازاریابی به چه معناست و تولید محتوا چیست؟. تعاریف متعددی از بازاریابی ارائه شده است. اما مفهوم ساده همه آن‌ها این را می‌رساند که: بازاریابی مجموعه اقداماتی است که سبب جذب و هدایت مشتریان به سمت محصولات در جهت کسب سود می‌شود. اقدامات بازاریابی می‌تواند در مراحل مختلف و با روش‌های گوناگونی انجام شود.

اگر اندک اطلاعاتی از فضاهای کسب و کار داشته باشید، مفهوم بازاریابی را تجربه و درک کرده‌اید. اما شاید “بازاریابی محتوایی” مفهوم جدیدی برای‌تان باشد!

بگذارید با یک مثال زنده پیش برویم!

شما هم اکنون به عنوان یک کاربر به دنبال کسب اطلاعات در مورد بازاریابی محتوایی هستید! دقت کنید شما فقط خواستار “اطلاعات” هستید نه خرید خدمات تولید محتوا!

و تسمینو یک سایت موفق و فعال در زمینه‌ی بازاریابی الکترونیکی است که برای مشتریانش تولید محتوا، خرید بک لینک و خرید رپورتاژ آگهی انجام می‌دهد. بنابراین تسمینو یک سایت محتوا محور که هدفش ارائه اطلاعات رایگان باشد نیست!

اما ما در تسمینو به جهت احترام به کاربران و رفع نیازهای ایشان، به تولید محتوای مفید و مرتبط با فعالیت‌هایمان می‌پردازیم. و هر آن چه که شما به آن نیاز دارید (در زمینه مرتبط با فعالیتمان) به صورت رایگان و بدون هیچ چشم داشتی به شما آموزش خواهیم داد. چه سفارشات‌تان را به گروه ما بسپارید و چه نه! چون هدف اصلی ما تعامل با شما مشتریان و رفع نیازهای شماست نه تنها کسب سود! ساده بگوییم ما با تولید و ارائه محتوای مفید برادری‌مان را به شما ثابت کرده‌ایم!

حال اگر شما در آینده و پس از مطالعه در مورد بازاریابی محتوایی به این نتیجه برسید که در مورد محصولات خودتان محتوا تولید کنید و در اختیار کاربرانتان قرار دهید، برای تولید محتوا به سراغ تسمینو خواهید آمد! این گرایش و علاقه به دلیل قدرشناسی شما رخ می‌دهد! نه هیچ اجبار و حتی تبلیغاتی که ممکن است خیلی از سایت‌ها برایتان ارسال کرده و تبلیغ