بک لینک چیست؟ و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

آیا تا به حال این اتفاق را تجربه کرده‌اید با کلیک کردن روی یک کلمه کلیدی یا عبارتی در وب‌سایت یا فروم، به سایت جدیدی منتقل شوید؟ در این شرایط شما دقیقا با یک بک لینک مواجه شده‌ و آن را از نزدیک لمس کرده‌اید. به همین سادگی!

لینک سازی خارجی یا همان تولید بک لینک‌ نقش مهمی در فرایند بهینه سازی سایت در مرحله سئو خارجی دارد. متخصصین سئو تلاش می‌کنند تا با ترفندها و تکنیک‌‌های مختلف تولید بک لینک‌ها (پیوند ورودی) بهترین اثرگذاری را برای آن‌ها ایجاد کنند! در ادامه به شما توضیح می‌دهیم که تاثیر بک لینک بر سئو چیست و شما را با روش‌های صحیح ایجاد بک لینک آشنا می‌کنیم. با تسمینو همراه باشید.

بک لینک چیست؟

به زبان ساده، بک لینک پیوندی از یک سایت به سایتی دیگر است. موتورهای جستجو مانند گوگل، بک لینک را به عنوان سیگنال مهمی جهت رتبه بندی در نظر می‌گیرند، زیرا وقتی یک وب‌سایت به وب‌سایت دیگری لینک می‌دهد، این مفهوم برداشت می‌شود که محتوای ارزشمندی دارد. بک لینکهای با کیفیت می‌توانند به افزایش رتبه سایت در نتایج SERP و بهبود سئو سایت شما کمک کنند.

بک لینک چیست

پاسخ سایت backlinko به سوال بک لینک چیست؟

بک لینک‌ها به معنای لینک‌های ورودی بی‌طرف یک وب‌سایت هستند که به کاربران و موتورهای جستجوی گوگل، جهت یافتن وب‌سایت‌های جدید کمک می‌کنند؛ برای دستیابی به نتایج بالاتری در موتور جستجو استفاده از بک لینک‌ها توصیه می‌شود.

تاثیر بک لینک بر سئو سایت چگونه است؟

بک لینکها تاثیر مهمی در الگوریتم موتور جستجو، سئو و استراتژی کلی برای رشد وب‌سایت دارند. به بیان ساده، بک لینک را می‌توان به مکالمه‌ای بین دو وب‌سایت با دامنه متفاوت تشبیه کرد، مکالمه‌ای برد-برد برای هر دو سایت. به طور کلی تاثیر این ترفند سئو را می‌توان از جنبه‌های مختلف بررسی کرد:

  • کمک به برندینگ سایت

هنگامی که مردم در حال خواندن مطالب آنلاین هستند، متوجه لینک‌ها می‌شوند. اگر ببینند که نام برند و وب‌سایت شما بارها و بارها در یک مقاله ذکر شده است، برند شما به طور خودکار با موضوع مقاله در ذهن آن‌ها مرتبط می‌شود. همان‌طور که موتورهای جستجو لینک‌های سایت شما را تشخیص می‌دهند و نشان می‌دهند که سایت شما اطلاعات مفیدی دارد، کاربران نیز آن را می‌بینند و با گذشت زمان به برند شما علاقه‌مند می‌شوند.

  • افزایش ترافیک وب سایت 

داشتن بک لینک‌های زیاد می‌تواند شما را وادار به پیدا کردن دوستان جدید، رهبری و حفظ رابطه با مشتریان خود کند. وقتی شخصی یک پست خوب را می‌خواند و یک بک لینک را می‌بیند که به منبع اشاره می‌کند، احتمال زیادی وجود دارد که روی آن کلیک کند تا اطلاعات بیشتری در مورد اینکه آن مقاله از چه کسی و از کجا بوده است، به‌دست آورد. اگر آن شخص واقعاً از مقاله شما لذت ببرد، ممکن است شما را در رسانه‌های اجتماعی دنبال کند. یک لینک ساده می‌تواند علاوه بر کمک به رتبه‌بندی موتورهای جستجو، مشتریان جدیدی را به وب‌سایت شما بیاورد. این شیوه جذب ترافیک، نرخ پرش پایینی دارد.

  • تبلیغ

بک لینک روشی مناسب برای تبلیغ وب‌سایت یا محصولات شما از طریق نظر دادن در سایتهای معتبر و اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی است. اگر صفحاتی که می‌خواهید رتبه‌بندی کنید محتوای ضعیف/پایه‌ای داشته باشند، تلاش برای رتبه‌بندی بالاتر در موتورهای جستجو برای شما سخت خواهد بود.

  • بهبود رتبه سایت 

نتایج جستجوی ارگانیک نتایجی هستند که کلمات کلیدی مرتبط با عبارت جستجوی اصلی را در خود جای داده‌اند. در مقابل نتایج جستجوی ارگانیک، نتایج غیر ارگانیک قرار دارد که تبلیغات از نوع پرداخت به ازای کلیک هستند. بک لینک دادن به کسب رتبه بهتر شما به روش ارگانیک در موتورهای جستجو کمک می‌کند. اگر مقاله شما از وب‌سایتهای دیگر لینک دریافت کند، به مرور زمان در موتورهای جستجو رتبه بالاتری دریافت خواهد کرد.

  • افزایش سرعت ایندکس مطالب

یکی از روش‌های افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل، لینک سازی است؛ چه لینک‌سازی خارجی و چه داخلی. جالب است بد