گفتگوی اختصاصی با محسن طاووسی در مورد نکات کلیدی رپورتاژ آگهی

با سلام خدمت همه کاربران عزیز تسمینو
تصمیم داریم بخشی را در تسمینو راه اندازی کنیم که در آن به مصاحبه با متخصصین سئوی ایران بپردازیم و از آن ها درباره اینکه رپورتاژ آگهی چیست و چه نکاتی در رپورتاژ استفاده کنیم تا از رپورتاژ بهترین نتیجه را بگیریم راه اندازی نماییم.

در اولین مصاحبه به سراغ محسن طاووسی عزیز رفتیم که یکی از برترین سئو کار های ایرانی میباشد که قصد داریم از تجربیات ایشان از رپورتاژ آگهی استفاده کنیم.

امیر حسین برمچ سلام آقای محسن طاووسی
جهت آشنایی بیشتر کاربران با شما خودتان را بیشتر معرفی بفرمایید :

محسن طاووسی هستم.با سابقه هد سئو سرویس اشتراک ویدئو تماشا، نماشا،ورزش سه و چند برند برتر ایران همچون علی بابا و جاباما و مجری و مشاور بیش از ۲۰۰ پروژه اجرایی SEO و بیش از ۱۰۰۰ مشاوره سئو برند های موفق ایران.

امیر حسین برمچ آیا رپورتاژ آگهی در سئو و رتبه سایت ها تاثیر دارد یا خیر ؟

در حال حاضر موثرترین و در عین حال ایمن ترین روش لینک بیلدینگ، رپورتاژ هست. یعنی بهترین بک لینک ها، بک لینک های وسط متن هستند که فقط در یک صفحه از دامنه لینک دهنده با عنوان و محتوای مرتبط منتشر می شوند.اما در عین حال، رپورتاژ بخشی از استراتژی لینک بیلدینگ ماست.


امیر حسین برمچ گوگل درباره رپورتاژ آگهی چه نظری دارد ؟

از نظر گوگل، نه تنها رپورتاژ بلکه هر گونه تلاشی برای ایجاد بک لینک به قصد ارتقای رتبه گوگل، غیر مجاز هست. مگر اینکه لینک ها نوفالو باشند که در این صورت تاثیر زیادی ندارند. رپورتاژ هم یک لینک پولی هست. اما قرار نیست گوگل به این دلایل سایت ها را پنالتی کند یا منجر به نتیجه معکوس شود. رعایت موارد طبیعی سازی در لینک بیلدینگ بسیار مهم هست.

امیر حسین برمچ چه فاکتور هایی در رپورتاژ آگهی تاثیر بیشتری دارند ؟

اول از هر چیز عنوان رپورتاژ که حاوی کلمه کلیدی باشد اما در رقابت با سایت شما نشود، دوم متن و کلمات دور لینک، سوم لینک های داخلی مرتبط و غیر مرتبط به صفحه رپورتاژ، چهارم Anchor Text که خود بحث مفصلی هست و این نیست که صرفا با کلمه کلیدی هدف به سایت خود لینک دهیم، ششم ترافیک دامنه و خود صفحه رپورتاژ، ششم قدرت دامنه رسانه لینک دهنده که ما برای تخمین آن از DA استفاده می کنیم ,هفتم استفاده از تکنیک های Co-Citation و Co-Occurrence در متن رپورتاژ و در نهایت طبیعی بودن مجموع همه رپورتاژ ها که درباره همه این موارد به طور مفصل در بخش آموزش لینک بیلدینگ در Mohsentavoosi.com به صورت ویدئوی رایگان، به این موضوع پرداختم. این موارد به جز دو مورد اول یعنی عنوان رپورتاژ و متن و کلمات دور لینک، به ترتیب اولویت نبود و اولویت این موارد به سادگی قابل محاسبه نیست. اما همگی کنار هم موثر هستند.

امیر حسین برمچ آیا وجود تگ های  H2  و H3  در زیر تیتر ها تاثیر دارند ؟

در کل ساختار متن موثر هست. بله . اما نه در اثرگذاری مستقیم لینک رپورتاژ . بلکه در درک بهتر گوگل از محتوای رپورتاژ و افزایش کیفیت