معرفی ۸ سایت برای انتشار رپورتاژ آگهی رایگان

از آنجایی که واژه رایگان در اکثر مواقع برای ما جذاب است، احتمالا واژه رپورتاژ آگهی رایگان نیز بسیار بسیار در این حوزه شما را جذب می‌کند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد رپورتاژ آگهی و همچنین رپورتاژ آگهی رایگان بپردازیم. بنابراین اگر به دنبال این هستید که در مورد رپورتاژ آگهی رایگان اطلاعاتی را کسب کنید، در این مقاله ما را همراهی کنید.

به بیان ساده می‌توان گفت رپورتاژ آگهی رایگان یکی از خدماتی است که توسط برخی از وب سایت‌ها ارائه می‌شود و شما با مطالعه کامل این مقاله می‌توانید با نحوه انتشار رپورتاژ آگهی رایگان نیز آشنا شوید و در نهایت موجبات بالا رفتن ترافیک و سئوی سایت خود را فراهم کنید.

رپورتاژ آگهی چیست و چه مزایایی دارد؟

رپورتاژ آگهی یا advertorial که به اصطلاح به آن رپورتاژ خبری نیز گفته می‌شود، یک نوع محتوا است که معمولا به صورت متن، تصویر یا ویدیو بوده و در رسانه‌های مختلف از جمله روزنامه، مجله، سایت و حتی تلویزیون منتشر و پخش می‌شود. اما رپورتاژی که ما در این مطلب مدنظر داریم، مربوط به انتشار در وب‌سایت‌ها است.

در تعریفی ساده می‌توان گفت که به ظاهر رپورتاژ آگهی به گونه‌ای است که مخاطب یک وب‌سایت با خواندن و مشاهده متن چنین احساس می‌کند که این رپورتاژ به وسیله همان رسانه منتشر شده و تبلیغاتی محسوب نمی‌شود اما در واقع رپورتاژ یک متن حمایت شده از سوی یک سایت، رسانه و… محسوب شده که در قبال آن هزینه‌ای دریافت می‌شود. البته در برخی موارد شاهد رپورتاژ آگهی رایگان هستیم چرا که بعضی از انواع این نوع رپورتاژ  می‌تواند مزیت‌های بیشتری نیز داشته باشد. در نهایت توجه داشته باشیاد که یک رپورتاژ آگهی اگر با رعایت اصول حرفه‌ای انجام شود، مزیت‌های بسیار زیادی دارد.

انواع رپورتاژ آگهی کدام است؟

همانطور که پیش‌تر هم گفتیم یک رپورتاژ آگهی می‌تواند به‌صورت خبر، مقاله، فیلم، اینفوگرافی، گزارش و… تولید شود که در رسانه‌ها و سایت‌های مختلف بااعتبار، منتشر می‌شود، البته توجه داشته باشید که هر کدام باید در پلتفرم مخصوص خود منتشر شوند تا بازخورد بهتری در نتیجه دریافت کنیم. در ادامه انواع رپورتاژ آگهی را معرفی خواهیم کرد:

  • رپورتاژ آگهی رسانه ای

این نوع رپورتاژ در رسانه‌هایی مانند رادیو و تلویزیون برای مخاطبان پخش می‌شود. ممکن است یک شرکت که تولیدکننده محصول خاصی است، به‌صورت کاملا حرفه‌ای با تهیه یک فیلم از روند فعالیت‌های شرکت از ابتدا تا تولید محصول به صورت غیرمستقیم به کیفیت و کم نظیر بودن کالاها و یا محصولات تولیدی خود اشاره کند و مخاطبان را برای خرید محصولات آن شرکت تشویق کند. همچنین اگر قرار است که رپورتاژ آگهی برای رادیو مورد استفاده قرار بگیرد، می‌توان از مواردی مثل مصاحبه یا گزارش استفاده کرده تا جنبه‌های مثبت و جذاب یک کسب‌وکار را نشان داد که در نهایت سبب تشویق مخاطبان برای دنبال کردن آن می‌شود.

  • رپورتاژ آگهی نوشتاری

این نوع از رپورتاژ در مجله‌ها و روزنامه‌ها منتشر می‌شود. برای مثال ممکن است مقاله یا گزارشی درباره سلامتی انسان نوشته و به یکی از موضوعات سلامتی پرداخته شود، همچنین در خلال آن یک محصول مرتبط به مخاطبان معرفی شود.

  • رپورتاژ آگهی اینترنتی

در حال حاضر با توجه به گسترش استفاده از اینترنت در موارد مختلف، از جمله فضای مجازی و سایت‌ها، این رپورتاژ از اهمیت خاصی برخوردار است و توجه ویژه‌ای به آن می‌شود. همچنین شما  در این دسته بندی می‌توانید رپورتاژ آگهی رایگان را نیز پیدا کنید.

چگونه می‌توان رتبه سایت را با رپورتاژ آگهی بالا برد؟

یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که رپورتاژ آگهی دارد، این است که موجب می‌شود رتبه سایت شما در شرایط ایده‌آل و بهتری نسبت به قبل قرار بگیرد. زمانی که شما در یک سایت پربازدید و با اعتبار بالا رپورتاژ آگهی منتشر می‌کنید، به بالا رفتن رتبه سایت خود کمک‌ کرده‌اید چرا که اعتبار از آن صفحه به سایت شما نیز منتقل می‌شود. درواقع علت آن این است که سایت شما با کلمات کلیدی و هدف خود از سایت دیگری بازدید دریافت می‌کند آن هم سایتی که اعتبار بالایی نزد گوگل دارد و در نتیجه سایت شما در رتبه‌بندی گوگل در شرایط مطلوبی قرار می‌گیرد و هنگام جستجو در صفحات اول گوگل آورده خواهد شد.

دیدگاه گوگل نسبت به رپورتاژ آگهی رایگان چیست؟

برخلاف تبلیغات معمولی و واضح که در بیشتر موارد از سوی ربات‌های گوگل منفی تشخیص داده می‌شوند و باعث از دست رفتن رتبه سایت خواهند شد، در رپورتاژ آگهی شاهد واکنش مثبت از سمت ربات‌های گوگل هستیم، چرا که برای ربات‌های گوگل رپورتاژ آگهی یک متن طبیعی است و الگوریتم‌های این جستجوگر با توجه به انتشار محتوای رپورتاژ آگهی در سایت‌های پرطرفدار و معتبر این روش را بسیار مفید و موثر در رتبه‌بندی سایت ارزیابی می‌کند.

رپورتاژ آگهی رایگان چه تاثیری می‌تواند بر خدمات ما داشته باشد؟

رپورتاژ آگهی رایگان

رپورتاژ آگهی رایگان یا به‌طور کلی یک نمونه رپورتاژ آگهی که مطابق با استانداردهای رپورتاژ نویسی تولید شده باشد، تاثیر بسیار مثبتی بر روی محصولات و خدمات ارائه شده توسط شما خواهد داشت. هر چقدر رپورتاژ آگهی مربوط به یک برند، شرکت، سایت، محصول و خدمات در سایت های معتبر و پربازدید بیشتر شود، در نتیجه استقبال از آن بیشتر خواهد شد و تاثیر بسزایی در رشد و توسعه آن خواهد داشت.

بر اساس پژوهش‌هایی که بر روی چند برند نه چندان مشهور انجام شده است، هر چقدر تعداد استفاده از رپورتاژ خبری با استفاده از لینک‌های بهینه شده در آن‌ها بیشتر بوده، آمار بازدید از محصول و همچنین ترافیک سایت نیز افزایش یافته و در نتیجه سوددهی و هدف مورد نظر حاصل شده است.

آیا انتشار رپورتاژ آگهی رایگان اشتباه است یا درست؟

یکی از مناسب‌ترین و کم هزینه‌ترین راه‌هایی که برای تبلیغ خدمات یا محصولات وجود دارد، بدون شک استفاده از رپورتاژ آگهی است اما در این میان برخی از سایت‌ها نیز وجود دارند که اقدام به درج رپورتاژ آگهی رایگان می کنند.

در وهله اول شاید رپورتاژ آگهی رایگان چندان جذاب به نظر نرسد و یا چنین فرض شود که نمی‌تواند دستاورد خوبی برای محصول یا خدمات هدف داشته باشد اما این فرض زمانی درست است که شما از یک سایت کم بازدید و غیر معتبر برای درج رپورتاژ آگهی استفاده کنید. اگر بخواهید بیشترین بهره را از رپورتاژ آگهی ببرید، حتما توجه داشته باشید که سایت مورد نظر شما معتبر باشد و ترافیک آن به سطح قابل قبولی رسیده باشد.

معرفی چند وبسایت معتبر برای انتشار رپورتاژ آگهی رایگان

حالا که با این نوع از رپورتاژ آگهی و موارد و نکات مهم به هنگام انتخاب این سایت‌ها آشنا شدید، لازم است تا به سراغ معرفی بهترین و معروف‌ترین سایت‌های انتشار رپورتاژ آگهی رایگان برویم:

  • موتور جستجوی گوگل

یکی از مواردی که می‌توانید برای انتشار رپورتاژ آگهی رایگان استفاده کنید، خود گوگل است. برای اینکار شما نیاز دارید تا با ورود به آدرس site.google.com یک وبلاگ بسازید و از وبلاگ خود رپورتاژ آگهی رایگان منتشر کنید.

مدیوم یک وب‌سایت خاص جهانی می‌باشد که روند متفاوتی را در پیش گرفته است! وب‌سایت مدیوم نویسندگان خود را تبدیل به خواننده‌های خود می‌‌کند و از خوانندگانش دعوت به نویسندگی! شاید کمی پیچیده به نظر برسد اما این وب‌سایت با یک عملکرد جدید محتواهای مفید را برای مخاطبانش فراهم می‌کند. اگر شما وارد سایت مدیوم شوید، خواهید دید که از شما دعوت می‌شود تا چنانچه ایده و محتوایی برای طرح دارید، به وب‌سایت ارائه کنید تا با دیگران به اشتراک گذاشته شود. مدیوم معتقد است کسانی که ایده خلاقانه‌ای برای اشتراک گذاری دارند باید مورد حمایت قرار گیرند، نه کسانی که صرفا تبلیغ می‌کنند.

بنابراین این سایت به شما اجازه می‌دهد تا در چهارچوب قوانین و شرایط وبسایت، اقدام به نوشتن کنید! بدیهی است که از شما انتظار دارد تا محتوای باکیفیت و دسته اول را در اختیار سایت بگذارید. جالب است بدانید