موضوعات داغ

نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی حرفه ای چگونه است؟

یکی از مواردی که معمولاً توسط سئوکار یا نویسندگان محتوا نادیده گرفته می‌شود، نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی متناسب با استانداردها‌ی یک رپورتاژ آگهی خوب است. در طراحی کمپین‌‌های مرتبط با رپورتاژآگهی معمولاً به پارامترهای مرتبط با لینک‌دهی توجه می‌شود اما یکی از مهم‌‌ترین مواردی که در اثربخشی رپورتاژ شما تأثیر مستقیمی دارد، متنی است که به‌ عنوان رپورتاژ می‌نویسید. بنابراین برخی اوقات به علت نا‌آشنایی نویسنده با اصول رپورتاژنویسی نتیجه دلخواهتان از این کار را نمی‌گیرید؛ به همین دلیل این نیاز احساس می‌شود تا نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی با اصول و استانداردهای درست آموزش داده شود.

در این مقاله از تسمینو به شما استانداردهای لازم را آموزش می‌دهیم تا بتوانید بهترین متن برای رپورتاژ آگهی خود را تهیه کنید. در ادامه مطلب با ما باشید تا پس از بررسی ماهیت رپورتاژ آگهی به شما بگوییم که چطور با محتوای جذاب بهترین بازخورد را از  خرید رپورتاژ آگهی برای سایت خود داشته باشید.

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی چیست؟

قبل از گفتن نکات مهم و ضروری برای نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی، لازم است با این موضوع که رپورتاژ آگهی چیست، کمی بیشتر آشنا شوید. رپورتاژ مطلبی است که در وب‌سایت‌های اینترنتی مختلف درج شده و در آن معمولاً یک یا چند لینک به سایت فردی که رپورتاژ را تهیه کرده است، داده می‌شود. گوگل در سال‌های اخیر اهمیت بسیار زیادی برای اعتبار سایت‌ها قائل بوده و به این واسطه سایت‌هایی که اعتبار بیشتری نزد کاربران و دیگر سایت‌ها دارند را در رده‌های بالاتر از نتایج نشان می‌دهد.

تهیه رپورتاژ، انتشار آن در سایت‌های دیگر و وجود لینک سایت شما در آن سایت، سه مرحله‌ای است که در نهایت موجب کسب اعتبار بیشتری برای دامنه شما در گوگل شده و این موتور جستجو را ایجاب می‌کند تا توجه ویژه‌تری به سایت شما داشته باشد. البته لازم به ذکر است که هدف از تهیه رپورتاژ تنها لینک‌سازی برای افزایش اعتبار نزد گوگل نبوده و اگر رپورتاژ به شکلی اصولی و مفید تهیه شود، می‌تواند کلیک‌های زیادی را از کاربرانی که آن را می‌خوانند برای سایت شما به همراه داشته باشد.

۱۰ راز که باید درباره نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی بدانید

همان‌طور که می‌‌دانید همه‌ی ما در تلاشیم تا در موتورهای جستجوی بزرگ مثل گوگل، جایگاه بهتری را کسب کنیم. از طرفی گوگل نیز تمام سعی خود را می‌کند تا بهترین نتیجه را به کاربران خود نشان دهد. علاوه‌بر گوگل کاربران هم بسیار هوشمند و حواس‌جمع شده‌‌اند و خیلی سریع می‌توانند محتوای تبلیغاتی را از سایر محتواها شناسایی کنند و زمانی که با تبلیغات مواجه می‌شوند معمولاً آن را نادیده‌گرفته و به آن توجهی نمی‌کنند. بر اساس این توضیحات، در نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی باید تمرکز خود را بر تولیدمحتوای ارزشمند بگذارید. در غیر این صورت کاربران خود را از دست می‌دهید و فضای رقابتی را دو دستی تقدیم رقبا می‌‌کنید. در ادامه با شما رازهایی را درباره نوشتن یک رپورتاژ آگهی جذاب درمیان می‌گذاریم. پیشنهاد می‌کنیم برای نوشتن یک نمونه رپورتاژ آگهی همین حالا دست به کار شوید.

۱٫ هدف رپورتاژ خود را تعیین کنید

نه‌تنها در رپورتاژ نویسی بلکه به‌‌طورکلی در تولید محتوا برای بلاگ وب‌سایت خود نیز باید پیش از هر چیزی هدف خود را مشخص کنید. گاهی هدف محتوای شما آموزش نکاتی به کاربران است و در برخی مواقع شما می‌خواهید به‌صورت غیرمستقیم تبلیغاتی را در دل محتوای خود بگنجانید. همچنین در مواقعی که محتوای شما صرفاً خبری است، قصد دارید تا اتفاق یا مجموعه‌ای از اتفاقات را به گوش مخاطبان برسانید. برای هرکدام از این اهداف باید سبک نوشتاری متفاوتی داشته باشید. به‌عنوان‌ مثال:

  • محتوای خبری باید کوتاه و رسا باشد.
  • محتوای آموزشی بهتر است از صفر تا صد آن موضوع را پوشش بدهد.
  • محتواهای تبلیغاتی یا اصطلاحاً کپی رایتینگ شما باید به‌صورت نامحسوس و به‌طور طبیعی کاربر را به خرید و یا عملی که مدنظر شماست، ترغیب کند چرا که اگر این تبلیغات بیش‌ از حد واضح و یا اغراق‌آمیز باشد، نتیجه خوبی نخواهید گرفت.

پرسونای مخاطب

۲٫ پرسونای مخاطب خود را به خوبی بشناسید

ممکن است همه ما در دنیای بازاریابی چه به‌صورت آنلاین و چه به همان شکل سنتی، بارها و بارها کلمه پرسونای مخاطب را شنیده باشیم، اما واقعاً منظور از این واژه چیست؟

توجه به پرسونای مخاطب یکی دیگر از مواردی است که در نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی استاندارد باید به آن توجه داشت. در واقع پرسونا، تصویری شفاف و فرضی از یک شخص و یا در مواقعی از یک کسب‌ و کار اینترنتی و یا غیراینترنتی است. این شخص می‌تواند مخاطب، مشتری و یا خریدار محصول و خدمات ما باشد. این تصویر باید در مورد درصد قابل‌ توجهی از مخاطبان ما صادق باشد و درواقع مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، خواسته‌ها و یا حتی سبک‌رفتاری مخاطب و کاربر فرضی ما را پوشش دهد. بر اساس این تعریف، متوجه شدیم که در گام دوم باید مخاطب و طرز فکر عمومی آن‌ها را شناسایی کنیم.

اگر بخواهیم این موضوع را در قالب یک مثال توضیح دهیم، باید بگوییم که برای شناسایی پرسونای مخاطب باید به سن، جنسیت، جایگاه اجتماعی و میزان تحصیلات توجه داشته باشیم. البته این ویژگی‌ها جزء ساده‌ترین موارد شناسایی مخاطب محسوب می‌شود و در برخی از کسب‌وکارها باید نگاه کامل‌تر و دقیق‌تری داشته‌باشیم اما به‌صورت کلی زمانی که شما برای قشر کودکان یک جامعه می‌نویسید، نوشته‌ی شما بسیار بامطلبی که برای بزرگسالان نوشته می‌شود، متفاوت خواهد بود. حتی لحن نوشتاری شما باید بر اساس نوع مخاطب انتخاب شود؛ زیرا در برخی از موارد لحن عامیانه لازم است و در برخی از مواقع لحن کاملاً رسمی.

 

۳٫ هدف مورد انتظار کاربر از جستجو را کشف کنید

سرچ کاربران در گوگل همیشه هدف خاصی را دنبال کرده‌است چرا که هر شخصی وقتی موضوعی را در گوگل جستجو می‌کند، انتظار پاسخی متناسب و کاملاً مرتبط با سؤال مورد‌نظر خود را دارد. بنابراین باید بدانید که وقتی کاربر کلمه کلیدی را جستجو می