برند منشن چیست؟ – تاثیر Brand Mention در سئو

یکی از تکنیک‌های بسیار کاربردی و قابل توجه در دنیای سئو، برند منشن است که اتفاقا بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها، نسبت به آن غفلت دارند. از این روی اگر بخواهید یک ساختار و فرمول سئو وب‌سایت حرفه‌ای پایه‌ریزی کرده و بهترین نتایج را در SERP به دست بیاورید، حتما باید از برند منشن به طور موثر در سئو سایت خود استفاده کنید، در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم برند منشن چیست و چه کاربردی دارد.

برند منشن چیست؟

همان‌طور که می‌توان از نام آن حدس زد، برند منشن به هر نوع ذکری از نام برند در شبکه‌های اجتماعی، صفحات وب‌سایت‌های دیگر و سایر جایگاه‌های مشابه گفته می‌شود. اهمیتی ندارد که شما چطور به نام برند اشاره می‌کنید، اما به هر شکلی منشن کردن آن را برند منشن می‌نامیم. جالب است بدانید که در این‌جا تفاوت چندانی ندارد که نام بردن از برند، به دلیل تعریف و تمجید از آن بوده یا با ذکر زوایای منفی همراه باشد! به هر ترتیب همین که از برند نام برده می‌شود، تاثیرگذاری مثبت خود بر نتایج سئو را خواهد داشت. در حقیقت حتی نام بردن از برند با وجه منفی نیز اثرگذاری مثبت در سئو خواهد داشت.

نکته: لازم به توضیح است که برند منشن بدون لینک بوده و لینکی به مقصد صفحه برند داده نمی‌شود. در حقیقت این نوعی بازاریابی کاملا درونگرا و غیرمستقیم بوده و در عین حال مزایای زیادی به نفع وب‌‍سایت و برند خواهد داشت.

انواع برند منشن

انواع برند منشن، می‌تواند شبیه به الگوهای زیر باشد:

  • اشاره به آدرس صفحه بدون لینک در صورتی که شامل نام برند باشد.
  • نام بردن مستقیم از برند با دیکته فارسی یا انگلیسی
  • نام بردن از یک محصول یا سرویس خدمات شامل نام برند
  • نام برند در کنار یک کلمه‌کلیدی

تسمینو - برند منشن

چطور برند منشن بر سئو وب سایت اثر می‌گذارد؟

در زمانی که وب‌سایت‌های دیگر به نام برند شما به هر شکلی اشاره کنند، این باعث خواهد شد تا تعاملات بیشتری با این نام برند شکل گرفته و از دیدگاه ربات‌های گوگل نیز اعتبار بیشتری به برند بخشیده شود. در حقیقت بارها و بارها در سرنخ‌های رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها که از سوی مدیران ارشد گوگل مطرح شده است؛ دیدیم که برند منشن چطور می‌تواند ربات‌های گوگل را در خصوص اعتباربخشی به برند، قانع کند.

کاربردهای برند منشن در سئو

از جمله کاربردهای برند منشن در سئو، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تثبیت جایگاه برند در موتور جستجوی گوگل

با برند منشن، برند شما در موتور جستجوی گوگل، تثبیت شده و تکرار آن، باعث می‌شود تا گوگل بپذیرد که این یک برند شناخته شده و معتبر است.

  • بازاریابی درونگرا موفق با برند منشن

برند منشن نوعی بازاریابی درونگرا بسیار موفق است. از این روی در صورتی که بارها و بارها از برند شما نام برده شود، افراد و کاربران بیشتری با آن مواجهه داشته و این شنیده شدن، خواندن یا به هر شکلی دیده شدن نام برند، باعث ارتقای سطح اعتبار آن خواهد شد. این شکل از برند منشن بسیار موثر و موفق از بازاریابی درونگرا بوده و باعث می‌شود تا بتوانید بهترین برداشت از برندینگ را داشته باشید.

  • تبلیغات ارزان

شما چه روش تبلیغاتی دیگری را می‌شناسید که تا این اندازه ارزان بوده و بتواند به برندسازی نام تجاری شما کمک کند؟ برند منشن در حقیقت یکی از روش‌های تبلیغاتی بسیار ارزان و کاربردی بوده که از طریق آن، می‌توانید به بهترین شکل، برند خود را تبلیغ کرده و مشتریان جدیدی به دست بیاورید. در صورتی که پس از آن بتوانید به درستی مشتریان خود را نگاه داشته، کالا یا خدمات موثر و مثبتی به آن‌ها ارائه دهید، این مشتریان تازه به مشتریان وفادار و همیشگی شما تبدیل خواهند شد.

  • منبع نظرسنجی دقیق و بی طرفانه

یکی از بهترین منابع برای دریافت نظرسنجی دقیق و بی‌طرفانه، همین نظرسنجی از طریق برندمنشن است. در حقیقت اگر چه شما به صورت مستقیم نظرسنجی انجام نمی‌دهید، اما نام بردن از برند شما، باعث می‌شود که رفته رفته نظرات مختلفی از کاربران دریافت کنید و از آن جایی که این کاربران به صورت داوطلبانه نظرات خود را ثبت می‌کنند، این نظرات کاملا قابل اتکا و صادقانه است.

روش‌های برند منشن

برند منشن را می‌توانید از روش‌های مختلفی انجام دهید که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برند منشن از طریق ثبت رپورتاژ آگهی

همان‌طور که اشاره کردیم برند منشن، می‌تواند به مدل‌های مختلف و در جایگاه‌های متفاوتی اتفاق بیفتد. شما ممکن است از برند منشن در فضای اینستاگرام بهره ببرید، اما به لحاظ دریافت اعتبار در موتورجستجوی گوگل، یکی از بهترین روش‌های بهره‌مندی از برند منشن، ثبت رپورتاژ آگهی است. در این الگو، رپورتاژ آگهی، بدون هیچ‌گونه لینکی به مقصد وب‌سایت شما منتشر شده و تنها در آن به برند شما اشاره خواهد شد. این بدون لینک بودن مطلب منتشر شده، اگر چه در ظاهر بی فایده به نظر می‌رسد؛ اما نام بردن از برند شما، به بهترین شکل برای برندسازی موثر خواهد بود.

در واقع نبود هیچ‌گونه لینکی به مقصد صفحات وب‌سایت شما، موجب اعتباربخشی بیشتر به مطلب منتشر شده رپورتاژ می‌شود و نام بردن از برند در چنین مطلبی به مراتب موثرتر خواهد بود.

  • برند منشن از طریق شبکه‌های اجتماعی

برای انجام برند منشن از طریق شبکه‌های اجتماعی، می‌توانید از طریق کپش