اهمیت سوشال سیگنال در سئو چیست؟ نقش سوشیال سیگنال در رشد سایت

اهمیت سوشال سیگنال در سئو چیست؟ نقش سوشیال سیگنال در رشد سایت

سوشال سیگنال ها (Social signals)، نمایانگر محبوبیت یک وب‌سایت و اینکه محتوای آن چقدر در پلتفرم‌های اجتماعی مختلف به اشتراک گذاشته می‌شوند، است. سوشیال سیگنال ها نشان می‌دهند که آیا یک برند مورد توجه است و چه میزان درباره آن صحبت می‌شود. این سیگنال‌ها معیارهایی برای نمایش فعالیت انسا‌ن‌ها در شبکه‌های اجتماعی هستند. نمونه‌هایی از سوشال سیگنال هایی که با پلتفرم‌هایی مانند توییتر، فیسبوک و ردیت مرتبط هستند، شامل ریتوییت، لایک و آپوت‌ها (upvote) می‌شوند. موتورهای جستجو از این سیگنال‌ها برای اندازه‌گیری جذابیت و محبوبیت محتوا استفاده می‌کنند. آیا رسانه‌های […]

5 ماه 0 9 دقیقه

آنچه در این مطلب خواهید خواند

سوشیال سیگنال (Social Signal) چیست؟
تاثیر سوشیال سیگنال‌ها بر سئو چیست؟ معجزه‌ساز یا بی اثر؟!
سوشیال سیگنال، بک لینک یا رپورتاژ؟ مسئله این است!
فوت‌ و فن‌های دریافت سوشیال سیگنال برای افزایش قدرت سئو!
رازهای مهم افزایش قدرت کمپین سوشیال سیگنال
سخن پایانی
مشاهده بیشتر

سوشال سیگنال ها (Social signals)، نمایانگر محبوبیت یک وب‌سایت و اینکه محتوای آن چقدر در پلتفرم‌های اجتماعی مختلف به اشتراک گذاشته می‌شوند، است. سوشیال سیگنال ها نشان می‌دهند که آیا یک برند مورد توجه است و چه میزان درباره آن صحبت می‌شود. این سیگنال‌ها معیارهایی برای نمایش فعالیت انسا‌ن‌ها در شبکه‌های اجتماعی هستند.

نمونه‌هایی از سوشال سیگنال هایی که با پلتفرم‌هایی مانند توییتر، فیسبوک و ردیت مرتبط هستند، شامل ریتوییت، لایک و آپوت‌ها (upvote) می‌شوند. موتورهای جستجو از این سیگنال‌ها برای اندازه‌گیری جذابیت و محبوبیت محتوا استفاده می‌کنند. آیا رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به بهبود بهینه‌سازی موتورهای جستجو کمک کنند؟ بله، آنها می‌توانند به طور قابل توجهی امتیاز سئو یک وب‌سایت را بهبود بخشند.

سوشیال سیگنال (Social Signal) چیست؟

هر نوع تعامل کاربران در شبکه‌های اجتماعی مختلف با اکانت مرتبط با برند وب سایت شما مفهوم سوشیال سیگنال را در برمی‌گیرد.

بهتر است با یک مثال معنای دقیق سوشیال سیگنال را یاد بگیریم!

فرض کنید شما در توئیتر مشغول مطالعه مطلبی در رابطه با یک پکیچ آموزش سئو هستید و از محتوای تولید شده خوشتان می‌آید، توئیت مدنظر را لایک می‌کنید و برای دوستانتان ارسال می‌ کنید، در حقیقت شما با این‌ کار یک سوشیال سیگنال برای سایت مرتبط با اکانت توئیتر خلق کرده‌اید!

انواع سوشیال سیگنال رایج در شبکه‌های اجتماعی

 1. کامنت گذاری کاربران زیر پست‌ها
 2. لایک‌ها و دیس‌لایک‌ها
 3. ریتوئیت‌ها در توئیتر
 4. اشتراک گذاری بین کاربران
 5. پین شدن پست‌ها

فرق سوشیال سیگنال و سوشیال بوکمارک (Social Bookmark) چیست؟

مفهوم سوشیال بوک‌مارک را با سوشیال سیگنال اشتباه نگیرید! سوشیال بوک‌مارک به فرایند اشتراک گذاری لینک وب سایت در شبکه‌های اجتماعی مختلف اشاره دارد اما سوشیال سیگنال به معنای تعامل کاربران در شبکه‌های اجتماعی با برند شما مثل لایک کردن، کامنت گذاشتن و .. است.

تاثیر سوشیال سیگنال‌ها بر سئو چیست؟ معجزه‌ساز یا بی اثر؟!

امروزه متخصصین سئو معتقد هستن که دریافت سوشیال سیگنال‌های طبیعی از شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌تواند بر وضعیت رتبه گیری سایت در کلمه‌های کلیدی مختلف، موثر باشد و در نهایت به بهبود رتبه وب سایت کمک کند.

با ایجاد هر پیام مثبت یا منفی برای اکانت مرتبط یک وب سایت اینترنتی این سیگنال به سمت گوگل ارسال می‌شود که سایت کسب و کار مد نظر برای کاربران محبوب بوده است و حالا در شبکه‌ های اجتماعی مختلف، در رابطه با آن صحبت می شود.

لطفا عجول نباشید!

از مسیر ایجاد سوشیال سیگنال تا تاثیر گذاری آن بر قدرت سئو سایت و بهبود رتبه، زمان زیادی نیاز است و نباید انتظار معجزه یک شبکه را از این سیگنال‌های ارسالی به گوگل داشته باشید!

سوشیال سیگنال، بک لینک یا رپورتاژ؟ مسئله این است!

در مسیر سئو خارجی وب سایت، باید از سوشیال سیگنال در کنار خرید بکلینک و خرید رپورتاژ استفاده کنید و برتری بین این گزینه‌ ها وجود ندارد.

برای داشتن یک استراتژی سئو خارجی حرفه‌ای پیشنهاد می‌کنیم با داشتن سوشیال سیگنال‌های طبیعی و قدرتمند به افزایش قدرت سایت‌تان کمک بگیرید و در زمان مناسب، بدون ارسال سیگنال مشکوک به گوگل اقدام به خرید بک لینک و رپورتاژ کنید.

جهت آشنایی بیشتر با سئو خارجی می‌توانید به مقاله سئو خارجی چیست مراجعه کنید.

فوت‌ و فن‌های دریافت سوشیال سیگنال برای افزایش قدرت سئو!

تا اینجا کار با جزئیات مفهوم سوشیال سیگنال و تاثیرات فوق العاده آن بر سئو سایت آشنا شدید، برای ایجاد Social Signal، روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه خدمت شما همراهان عزیز تسمینو معرفی می‌شود.

1. وارد شبکه‌ های اجتماعی شوید!

انواع سوشال سیگنال

شبکه‌ های اجتماعی مختلف، عنصر اصلی خلق سوشیال سیگنال‌ های موثر و قوی برای وب سایت شما هستند، پیشنهاد می‌کنیم با نام برند و لوگو وب سایت‌تان در شبکه‌ های اجتماعی زیر، اقدام به ساخت اکانت کنید.

 1. توئیتر
 2. فیسبوک
 3. لینکدین
 4. پینترست
 5. ردیت
 6. اینستاگرام

3 نکته مهم برای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مختلف، اصول و قواعد خاصی دارد که در صورت رعایت آن‌ها می‌توانید تاثیر مثبت بیشتری از حضورتان در این شبکه‌ها دریافت کنید.

 • پرسونای مخاطبین هدف‌تان را در نظر بگیرید

در قدم اول بهتر است پرسونای مخاطبان‌تان را در نظر بگیرید، یعنی فکر کنید که کاربران هدف شما بیشتر در کدام شبکه اجتماعی فعال هستند و تمرکز اصلی برای تولید محتوا را برای همان شبکه اجتماعی جهت افزایش تعاملات، قرار دهید.

 • برای هر شبکه اجتماعی، محتوای مناسب تولید کنید!

تولید محتوا برای توئیتر با اینستاگرام و لینکدین، از زمین تا آسمان، متفاوت است!! پیشنهاد می‌شود از یک کارشناس تولید محتوای حرفه‌ ای جهت خلق محتوای اثر گذار برای هر شبکه اجتماعی کمک بگیرید.

 • همیشه به روز و فعال باشید!

تقویم محتوایی منظمی را جهت تولید و انتشار محتوا در هر شبکه اجتماعی در نظر بگیرید، فراموش نکنید که راز داشتن یک کمپین سوشیال سیگنال موفق و اثر گذار، استمرار در تولید محتوا و برانگیختن شوق کاربران جهت ایحاد تعامل فعال است.

برای سفارش تولید محتوا تخصصی کلیک کنید

2. از مخاطبین‌‌تان کمک بگیرید!

ساخت اکانت در شبکه‌های اجتماعی مختلف و آغاز تولید محتوا بخشی از فرایند اقدام به دریافت سوشیال سیگنال است و شما می‌توانید از کاربران هدف کسب و کار‌تان نیز برای دریافت سوشیال سیگنال رایگان کمک بگیرید!

 • درخواست اقدام به عمل (CTA)

فرقی ندارد که وب سایت شما در چه حوزه‌ای مشغول فعالیت است، پیشنهاد می‌کنیم همیشه در پایان محتواهای مختلف سایت‌تان از جمله مقالات، اخبار، محصولات و … کاربران‌تان را به انجام یک اقدام موثر برای ایجاد سوشیال سیگنال وب سایت‌تان دعوت کنید.

برای این‌کار قرار دادن دکمه‌های اشتراک گذاری محتوا در بخش‌های مرتبط را فراموش نکنید تا کاربران بتوانند به سادگی محتوای شما را در شبکه‌های اجتماعی مختلف، به اشتراک گذارند.

 افزونه‌های وردپرسی را فراموش نکنید!

سایت‌های وردپرسی می‌توانند برای قرار دادن دکمه اشتراک گذاری محتوا از افزونه‌های شبکه‌های اجتماعی وردپرس که در ادامه معرفی می‌شود استفاده کنند.

 1. Kiwi Social Share
 2. Social Media Widget
 3. Swifty Bar
 4. Social Pug
 5. Sidebar
 •  لطفا خلاق باشید !

برای داشتن سوشیال سیگنال‌های قدرتمند و تاثیر گذار، کمی خلاقیت خرج کنید و با بررسی پرسونای مخاطبین هدف‌ تان و نیاز آن‌ها اقدام به ایجاد مسابقه‌ های مختلف در شبکه‌ های اجتماعی در توئیتر و اینستاگرام کنید.

به عنوان مثال می‌توانید ارائه یکی از خدمات یا محصولات وب سایت‌تان را به صورت رایگان، به عنوان جایزه در قبال ایجاد سوشیال سیگنال‌های طبیعی از سمت کاربران مثل لایک کردن، منشن کردن دوستان، اشتراک گذاری محتوا و … قرار دهید.

رازهای مهم افزایش قدرت کمپین سوشیال سیگنال

برای دریافت بیشترین تاثیر از سوشیال سیگنال‌ ها 2 نکته مهم وجود دارد که می‌ توانید با کمک آن‌ها سوشیال سیگنال‌ های با کیفیت‌ تر و بهتری را به وب سایت‌ تان تزریق کنید، در ادامه با این 2 نکته موثر و کاربردی آشنا شوید.

 1. استفاده از محتوای ویروسی

تلاش کنید زمان تولید محتوا برای شبکه‌ های اجتماعی از سبک محتوای ویروسی استفاده کنید، محتواهای جذاب و چالش برانگیزی که مثل یک ویروس توسط کاربران در شبکه‌های اجتماعی جابه‌جا می‌شود، محتوای ویروسی نام دارد که می‌تواند به قدرت یافتن سوشیال سیگنال‌ های شما کمک کند.

    2. تعامل بالا با کاربران در شبکه‌های اجتماعی

فرقی ندارد که کاربران در شبکه‌ های اجتماعی مختلف، چه نوع واکنشی به پست‌ های شما نشان داده‌ اند، از هر نوع نظر منفی و مثبت در این شبکه‌ های اجتماعی استقبال کنید و تعامل اکانت‌تان را جهت بیشتر دیده شدن توسط افراد دیگر افزایش دهید.

سخن پایانی

به‌هر‌حال، سوشال سیگنال ممکن است به طور مستقیم بر رتبه‌بندی گوگل تأثیر نگذارد، اما باعث بهتر دیده شدن برند شما می‌شود و می‌تواند منجر به افزایش ترافیک و فرصت‌های ساخت لینک شود. علاوه بر این، حضور فعال در رسانه‌های اجتماعی و داشتن سوشیال سیگنال برای کسب ترافیک مستقیم یا دایرکت مفید است و نشان دهنده اهمیت رسانه‌های اجتماعی در استراتژی سئو و بازاریابی دیجیتال شما است.

علیرضا بابایی
علیرضا بابایی

آینده متعلق به کساییه که به زیبایی رویاهای خودشون ایمان دارن.

دیدگاه ها