سئو کلاه سیاه چیست؟+(آموزش ۱۰ترفند در سال ۲۰۲۲)

ظاهر شدن در نتایج جستجو برای رشد هر کسب و کاری که به صورت آنلاین فعالیت می‌کند، حیاتی است. روش‌های درست و غلط بسیاری برای بهینه‌سازی سئو سایت‌‌ها وجود دارد و این به شما بستگی دارد که کدام را انتخاب کنید. هنر تاریک سئو کلاه سیاه “Black Hat SEO” به جای حل کردن نیاز کاربر، به دنبال بازی و گول زدن الگوریتم‌های موتورهای جستجو است. سئو کلاه سیاه از تاکتیک‌های مبهم و غیررایج برای کسب رتبه بالای شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو استفاده می‌کند. در هر سیستم و کسب‌وکاری افرادی هستند که تلاش می‌کنند با دور زدن قوانین، زودتر به هدف خودشان برسند! گاهی اوقات این دسته از آدم‌ها به سود می‌رسند و از دست قانون فرار می‌کنند و هیچ اتفاقی نیز برایشان رخ نمی‌دهد اما بعضی وقت‌ها نیز همین دسته آدم‌ها به دام قانون افتاده از رسیدن به سود و اهداف خودشان جا می‌مانند! به‌خاطر داشته باشید که سئو کلاه سیاه چنین ریسکی را به همراه دارد.

امروزه بسیاری از وبمستران در دنیای وب برای سئو سایت‌ خود از سئو کلاه سیاه استفاده می‌کنند. گاهی اوقات آن‌ها از این تکنیک‌‌ها نتیجه مثبت می‌گیرند و گاهی نیز سایت را مرحله پنالتی شدن و حذف از وب می‌کشانند! اگر دوست دارید که بدانید سئو کلاه سیاه چیست و سبک درست استفاده از سئو کلاه سیاه برای رشد کردن وب‌سایت در گوگل را یاد بگیرید، تا پایان این مقاله با تسمینو همراه باشید.

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه

تعریف سئو کلاه سیاه از دیدگاه سایت wordstream:

مجموعه کارهای تایید نشده در راستای بهینه‌سازی وب‌سایت برای بهبود رتبه در موتورهای جستجو به معنای سئو کلاه سیاه است، که این کارها برخلاف قوانین موتورهای جستجوی گوگل بوده و تمامی تکنیک‌های سئو کلاه سیاه توسط دستورالعمل‌های ارائه شده گوگل، ممنوع شده‌اند!

تعریف سئو کلاه سیاه از دیدگاه سایت HOBSPOT:

در سئو کلاه سیاه وبمستران از تکنیک‌های غیراخلاقی و نادرست برای بهینه‌سازی سایت استفاده می‌کنند که در این سبک سئو به هدف جستجوی کاربر اهمیتی داده نمی‌شود و تنها منافع وبمستران برای رسیدن به خط یک گوگل در نظر گرفته می‌شود!

تعریف سئو کلاه سیاه از دیدگاه سایت Growhackscale :

سئو کلاه سیاه، نوعی بهینه‌سازی موتور جستجو است که در آن یک وب‌سایت از روش‌های نامناسب استفاده می‌کند تا به‌طور مصنوعی رتبه‌بندی خود را برای جست‌وجوها بهبود بخشد. این شیوه‌ها اغلب قراردادهای سرویس را زیر پا می‌گذارند و می‌توانند منجر به جریمه شوند.

پاسخ تسمینو به سوال سئو کلاه سیاه چیست؟

هر زمانی که شما در مسیر بهینه‌سازی وب‌سایت‌تان به قوائد الگوریتم‌ گوگل گوش ندادید احتمالا برای استفاده از سئو کلاه سیاه دست به کار شده‌اید! دستورات گوگل برای بهینه‌سازی وب‌سایت، بسیار زیاد هستند و این راه‌بردها موارد مرتبط به محتوا همچون استفاده از کلمات کلیدی تا موارد خارج از قلب سایت شما شامل لینک‌سازی را شامل می‌شود.

تفاوت سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سفید شامل جستجوی راه‌هایی برای بهبود تجربه کاربر است، در حالی که سئو کلاه سیاه به دست‌کاری الگوریتم‌ های گوگل برای بهبود رتبه‌بندی متکی است. به بیان ساده، اگر تاکتیکی طراحی شده باشد تا گوگل فکر کند که یک سایت بیشتر از آنچه واقعاً ارزش دارد، برای کاربران ارزش دارد، فریبنده و سئو کلاه سیاه است.

بزرگ‌ترین تفاوت بین این دو رویکرد این است که سئو کلاه سفید از دستورالعمل‌های گوگل پیروی می‌کند و تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد، در حالی که سئو کلاه سیاه این دستورالعمل ها را نقض می‌کند و معمولاً با بی‌توجهی کامل به کاربران انسانی انجام می‌شود.

با توجه به اینکه اهداف اصلی پشت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه بسیار متفاوت است، جای تعجب نیست که هم‌پوشانی بسیار کمی در تاکتیک‌های آن‌ها وجود دارد.