لینک فالو چیست و چه تفاوتی با لینک نوفالو دارد؟

احتمالا شما در حال مطالعه و یادگیری مفاهیم اولیه سئو خارجی هستید و با اولین برخورد با واژه لینک فالو یا دوفالو لینک، این سوال برای‌تان ایجاد شده است که لینک فالو چیست و چه کابردی در سئو دارد؟

در این مقاله از تسمینو قصد داریم لینک فالو را به صورت کامل برای شما عزیزان شرح دهیم تا به صورت درست از آن در فرایند بهینه‌سازی سئو وب سایت‌‌ تان کمک بگیرید و رشد بیشتری را تجربه کنید، در قدم اول با چیستی بک لینک فالو آشنا خواهیدشد و سپس با روش‌های تشخیص فالو بودن لینک و روش تغییر ساختار لینک آشنا خواهیدشد.

اگر دوست دارید که به صورت عمیق با مفهوم لینک فالو در سئو و روش درست استفاده از آن آشنا شوید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

لینک فالو (dofollow link) چیست؟

what is a dofollow link؟

قبل از آنکه به مفهوم لینک فالو در سئو بپردازیم، بهتر است کمی عمیق‌تر به معنای فرایند لینک سازی در سئو دقت کنید تا بتوانید به خوبی مفهوم لینک فالو را درک کنید، در فرایند لینک سازی داخلی و خارجی ما از پیوندهای خارجی برای قدرت انتقال صفحات و ایجاد یک مسیر راهنما برای کاربران و خزنده‌های گوگل، کمک می‌گیریم.

به صورت طبیعی در اکثر وب سایت‌ها لینک‌های موجود در حالت فالو تولید می‌شوند و مفهوم تایید پیوند ایجاد شده را دربردارند، در حقیقت لینک فالو به معنای تایید کامل سایت مقصد از سمت سایت لینک دهنده است.

اگر ما قصد داشته باشیم که به گوگل بفهمانیم که به صورت کامل، محتوای سایتی که به آن لینک داده‌ایم را تایید می‌کنیم از لینک فالو استفاده می‌کنیم و اگر تصمیم ما این نباشد، به جای لینک فالو از لینک نوفالو کمک می‌گیریم.

فرق لینک فالو و لینک نوفالو چیست؟

در حقیقت، فرق اصلی این دو ساختار لینک، در تاثیرگذاری نهایی لینک ایجاد شده است، لینک فالو به گوگل می‌فهماند که وب سایت شما سایت مقصدی را که به آن لینک داده‌اید تایید می‌کند، اما در لینک نوفالو خبری از تایید محتوای سایت مقصد نیست یعنی در ساختار لینک نوفالو یک ارجاع ساده رخ داده است و تایید محتوا وجود نخواهد داشت.

چرا باید از لینک فالو استفاده کنیم ؟ ۵ دلیل خیلی مهم!

برای اینکه بیشتر با دلیل استفاده از لینک فالو آشنا شوید بهتر است با تاثیرات این لینک، در فرایند سئو سایت آشنا شوید تا بدانید چه مواقعی لازم است از لینک فالو برای بهبود سئو سایت‌تان کمک بگیرید.

  • انتقال اعتبار صفحات

یکی از اصلی‌ترین اهداف متخصصین سئو در فرایند بهینه‌سازی وب سایت، انتقال قدرت صفحات با استفاده از لینک داخلی است، زمانی که شما از لینک داخلی فالو استفاده می‌کنید قدرت صفحه مبدا به صفحه مقصد انتقال داده می‌شود.

  • طبیعی ساختن فرایند لینک سازی

دقت کنید که ما به غیر از لینک فالو یک نوع دیگر لینک‌دهی به نام لینک نوفالو را نیز داریم، در فرایند لینک سازی اگر شما بتوانید به درستی از ترکیب لینک‌های فالو و نوفالو استفاده کنید، ساختار لینک سازی سایت‌تان نزد گوگل، طبیعی‌تر جلوه خواهد داشت.

  • بهبود رتبه در موتور جستجو

اگر شما به صورت اصولی و درست از لینک‌های فالو در فرایند لینک سازی سایت‌تان استفاده کنید می‌توانید در مدت زمان کوتاه، در کلمات کلیدی هدف‌تان، بهترین رتبه‌ها را در موتور جستجو به دست آورید و لذت ببرید.

  • ایندکس راحت‌تر صفحات

این مورد، یکی از تاثیرات غیر مستقیم لینک داخلی فالو است، یعنی اگر شما به صورت درست و اصولی از این ساختار لینک سازی در فرایند لینک بیلدینگ سایت‌تان استفاده کنید، با افزایش تعداد لینک‌های فالو، صفحاتی که لینک دریافت کرده‌اند سریع‌تر در گوگل ایندکس خواهند شد.

لینک فالو بهتر است یا نوفالو ؟

لینک فالو بهتر است یا نوفالو ؟

حالا با مطالعه نکته‌‌های بالا شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که استفاده از لینک فالو بهتر است یا لینک نوفالو؟! کدام یک از این دو سبک لینک سازی می‌تواند به سئو وب سایت شما کمک کند.

در حقیقت شما باید توجه کنید که هیچ نوع برتری بین لینک فالو و نوفالو وجود ندارد و یک وبمستر حرفه‌ای تلاش می‌کند تا با ترکیب درست و اصولی لینک فالو و نوفالو بهترین ساختار لینک سازی را برای وب سایت ایجاد نماید.

میزان استفاده از لینک فالو و نوفالو چگونه باید باشید؟

پس اگر قرار است از هر دو سبک لینک فالو و نوفالو در فرایند لینک سازی استفاده کنیم، احتمالا یک سوال جدیدتر در ذهن شما ایجاد خواهد شد که چقدر لینک فالو و چه میزان لینک نوفالو لازم است!؟

  • فرآیند لینک سازی داخلی :

در ساختار لینک‌های داخلی وب سایت، اصولا از لینک فالو استفاده می‌شود، خودتان فکر کنید که چه نیازی دارد به یکی از صفحات داخلی وب سای