اکستنشن‌ های کاربردی سئو (12میانبر کاربردی در مسیر سئو!)

اکستنشن‌ های کاربردی سئو (12میانبر کاربردی در مسیر سئو!)

اگر در حوزه سئو مشغول فعالیت هستید می‌توانید با نصب اکستنشن‌ های مختلف روی مرورگر سیستم‌ تان بسیاری از کارهای مرتبط با سئو مثل پیدا کردن کلمات کلیدی، بررسی رقبا، آنالیز سایت و… را در زمان کوتاه انجام بدهید و در وقت‌تان صرفه‌جویی کنید! این روزها‌ اکستنشن‌ های زیادی برای انجام کارهای مختلف سئو معرفی شده‌است، در این مطب 10 تا از کاربردی‌ ترین اکستنشن‌ های سئو معرفی خواهد شد، اگر دوست دارید که با لذت بیشتر و در زمان کوتاه‌ تری امور مختلف مرتبط با سئو سایت‌ تان را […]

2 سال 1 10 دقیقه

آنچه در این مطلب خواهید خواند

1. Alexa Traffic Rank extension
2. SEO Search Simulator by Nightwatch
3. SEO Quake
4. Keyword Everywhere
5. Page Speed Insights by Google
6. MOZBAR
7. Headings Maps
8. Similar Web
9. Google Trends
10. Ahrefs SEO Toolbar
11. Redirect Path
12. Majestic Backlink Analyzer
2 نکته حیاتی برای استفاده از اکستنشن‌ های سئو!
سخن پایانی
مشاهده بیشتر

اگر در حوزه سئو مشغول فعالیت هستید می‌توانید با نصب اکستنشن‌ های مختلف روی مرورگر سیستم‌ تان بسیاری از کارهای مرتبط با سئو مثل پیدا کردن کلمات کلیدی، بررسی رقبا، آنالیز سایت و… را در زمان کوتاه انجام بدهید و در وقت‌تان صرفه‌جویی کنید!

این روزها‌ اکستنشن‌ های زیادی برای انجام کارهای مختلف سئو معرفی شده‌است، در این مطب 10 تا از کاربردی‌ ترین اکستنشن‌ های سئو معرفی خواهد شد، اگر دوست دارید که با لذت بیشتر و در زمان کوتاه‌ تری امور مختلف مرتبط با سئو سایت‌ تان را انجام دهید، استفاده از افزونه‌ های معرفی شده در این مقاله را فراموش نکنید.

1. Alexa Traffic Rank extension

اولین افزونه‌ای که نصب آن روی مرورگر هر سئو کاری واجب است، الکسا است! احتمالا با وب سایت الکسا آشنا هستید، با کمک این افزونه شما می‌ توانید اطلاعات مفیدی از هر وب سایت در قسمت نوار ابزار مرورگرتان مشاهده کنید.

با کمک این افزونه دیگر نیازی نیست که برای بررسی هر سایتی وارد سایت الکسا شوید و هر دامنه را مجزا بررسی کنید و خیلی راحت می‌ توانید تنها با یک کلیک روی آرم افزونه اطلاعات مفیدی در رابطه با دامنه‌ مدنظرتان به دست آورید.

 • مهم‌ترین کاربرد های اکستنشن الکسا

 1. نمایش کیورد‌ های پربازدید سایت
 2. ارائه دامنه 5 رقیب اصلی
 3. رتبه سایت در کشور
 4. رتبه الکسای جهانی
 5. تعداد بک لینک‌ ها

 

اکستنشن الکسا

2. SEO Search Simulator by Nightwatch

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ های سئو کاران در مسیر بهینه سازی وب سایت، داشتن آمار دقیق رتبه هر کلمه کلیدی است، این افزونه دقیقا به همین منظور نوشته شده است! شما با نصب اکستنشن night watch روی مرورگر کروم‌تان دیگر نیازی به سرچ کردن یک کلمه کلیدی وجست‌وجو بین صفحات گوگل برای پیدا کردن آن نخواهید داشت.

بعد از نصب این افزونه، تنها کافی است در بخش search query کلمه کلیدی مدنظرتان را وارد کنید و در قسمت find url آدرس وب سایتی که می‌خواهید رتبه کلمه کلیدی وارد شده را پیدا کنید بنویسید و سپس روی گزینه perform search کلیک کنید.

البته شما می‌توانید در بخش تنظیمات، اسم کشور و زبان مورد بررسی را نیز انتخاب کنید تا نتیجه آنالیز اکستنشن‌ شما دقیق‌تر شود اگر از فیلتر شکن زمان استفاده از این افزونه استفاده کنید ممکن است زبان و نام کشور شما تغییر کند.

افزونه SEO Search Simulator by Nightwatch

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید ما خیلی ساده توانستیم با کمک night watch رتبه سایت تسمینو را در کلمه کلیدی خرید رپورتاژ آگهی بررسی کنیم!

3. SEO Quake

اگر سئو کارهستید بی‌شک همین حالا به نصب افزونه SEO Quake روی مرورگرتان نیاز دارید، این افزونه تقریبا یک اکستنشن همه کاره است که اطلاعات فوق العاده مفیدی در رابطه با بخش‌های مختلف سئو سایت، به شما ارائه می‌کند.

مهم‌ترین کاربردهای اکستنشن سئوکوئیک

 1. بررسی تعداد بک لینک‌ها
 2. وضعیت کش صفحه
 3. بررسی متاتگ‌ها
 4. ساختار لینک داخلی
 5. موقعیت ایندکس سایت
 6. آنالیز کدهای اسکیما و..سئو کوئیک

4. Keyword Everywhere

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ های وبمستران زمان راه اندازی کمپین‌های گوگل ادز داشتن آمار دقیق از میزان سرچ هر کلمه کلیدی و بررسی هزینه‌های مورد نیاز است، افزونه Keyword Everywhere دقیقا برای همین کارایی نوشته شده است و شما می‌توانید جهت آنالیز کلمات کلیدی مختلف از این افزونه کمک بگیرید.

5. Page Speed Insights by Google

احتمالا می‌دانید که سرعت در سال 2021 به یکی از مهم‌ترین فاکتور های سئو تبدیل شده است و هر وب سایتی که به این موضوع توجه نداشته باشد در رقابت سئو و بهینه سازی وب سایت، بازنده خواهد بود!

شما می‌توانید با نصب اکستنشن پیج اسپید روی مرورگر کروم‌تان به سادگی وضعیت سرعت سایت‌تان را آنالیز کنید، همچنین این ابزار راهکارهای مفید و کاربردی را جهت بهینه سازی سرعت سایت، به شما پیشنهاد خواهد داد.

 

6. MOZBAR

محال است در دنیای سئو فعالیت داشته باشید و یک‌بار با سایت ماز و اکستنشن فوق کاربردی آن برای سئو کاران، سروکار نداشته باشید!

با نصب این اکستنشن‌ می‌توانید نوار ابزار آن را روی مرورگرتان مشاهده کنید همچنین در صورت فعال بودن ماز بار بعد از هر بار سرچ کردن در قسمت اسنیپت هر سایت، داده‌های مربوط به این اکستنشن نمایش داده می‌شود.

مهم‌ترین کاربردهای ماز بار

 1. نمایش دامین آتوریتی
 2. نمایش نمره پیج آتوریتی
 3. بررسی وضعیت بک‌ لینک‌ها و …

یک نکته مهم!

برای استفاده از داده‌های ماز بار نیاز به عضویت در سایت ماز دارید، یعنی در ابتدا باید وارد سایت ماز شوید و با پرداخت هزینه اکانت خودتان در ماز ایجاد کنید و سپس این اقدام به نصب اکستنشن ماز کنید.

 

7. Headings Maps

با وجود این افزونه برای بررسی ساختارکدهای HTML وب سایت‌تان نیاز به داشتن دانش تخصصی کدنویسی ندارید و تنها کافی است اکستنشن هدینگ مپ را نصب کنید و با کمک آن وضعیت ساختاری کدهای وب سایت‌تان را بررسی کنید.

در صورت وجود اشکال ساختاری یا اروری در ساختار کدنویسی صفحه مدنظر شما افزونه هدینگ مپ، به راحتی آن را پیدا خواهد کرد!

 

هدینگ مپ

 

8. Similar Web

افزونه سیمیلار وب، یک ابزار فوق کاربردی برای بررسی وضعیت ترافیک‌های ورودی سایت رقبا است! شما‌ می‌توانید با کمک این اکستنشن به راحتی کانال‌ های مختلف ورودی سایت رقبایتان را بررسی کنید و از آن برای ایجاد بهترین استراتژی سئو و دریافت ترافیک ارگانیک برای سایت‌تان کمک بگیرید!

افزونه‌ی سیمیلار وب (Similar Web) برای بررسی ترافیک سایت استفاده می‌شود.

9. Google Trends

برای مقایسه میزان سرچ دو کلمه کلیدی می‌توانید از ابزار کاربردی گوگل ترند کمک بگیرید، البته برای این کار وب سایت اصلی گوگل ترند کاربردی است اما برای کارایی سریع‌تر پیشنهاد ما به شما نصب اکستنشن گوگل ترند روی مرورگرتان است.

اکستنشن گوگل ترندز

10. Ahrefs SEO Toolbar

ابزار AHRF به عنوان عصای دست سئوکارهای حرفه‌ای شناخته می‌شود که شما می‌توانید با کمک آن، اطلاعات بسیارمهم و کاربردی در رابطه با وضعیت کلمات کلیدی، بک لینک‌ها و … به دست آورید.

با نصب  اکستنشن Ahrefs تقریبا از هر نوع ابزار کمکی سئو بی‌نیاز خواهید بود البته فراموش نکنید که ahrefs یک ابزار رایگان نیست و برای استفاده از آن باید ماهیانه 99 دلار پرداخت کنید، پیشنهاد می‌شود به جای خرید یک اکانت مستقل، از اکانت‌های اشتراکی این ابزار برای کاهش هزینه‌ها استفاده کنید.

 

11. Redirect Path

گاهی اوقات برای بررسی وضعیت ریدایرکت‌های سایت، ممکن است مجبور به استفاده از ابزارهای پردردسری مثل سرچ کنسول یا وب سایت آدیتر شوید، اکستنشن‌ ریدایرکت، شما را از شر تمامی این مشکلات و دردسرها آسوده می‌کند و به سادگی می‌توانید با کمک آن، یک آنالیز جامع و بدون نقص از وضعیت ریدایرکت‌های سایت‌تان به دست آورید.

 • مهم‌ترین کاربردهای اکستنشن Redirect Path

 1. وضعیت کدهای ریدایرکت 300
 2. آنالیز کدهای ریداریکت 301
 3. وضعیت متا تگ‌ها و …

 

اکستنشن Redirect Path

12. Majestic Backlink Analyzer

این اکستنشن نیز داده‌های مفیدی در رابطه با وضعیت دامنه، تعداد بک لینک‌ها، هیستوری لینک سازی خارجی دامنه مورد بررسی و… به شما ارائه می‌دهد، مجستیک نسبت به سایر اکستنشن‌ ها ظاهر پیچیده‌ تری دارد و اگر کار با آن برای شما سخت است پیشنهاد می‌ کنیم از ماز بار به جای آن استفاده کنید.

 

2 نکته حیاتی برای استفاده از اکستنشن‌ های سئو!

ممکن است پس از نصب چندین اکستنشن روی مرورگرتان، امکان استفاده از آن‌ ها را نداشته باشید و تصور کنید که مشکل از افزونه‌های نصب شده است! اگر شما نیز با چنین مشکلی مواجه شدید 2 نکته زیر را هرگز فراموش نکنید.

 1. فیلتر شکن را روشن کنید

بیساری از افزونه‌های سئو با آی‌ پی کاربران ایرانی کار نمی‌کنند و برای فعال سازی ‌و استفاده از آن‌ها نیاز به یک فیلتر شکن دارید، البته نگران نباشید لازم نیست برای داشتن یک فیلتر شکن خوب روی مرورگرتان پول خرج کنید و می‌توانید به راحتی با کمک افزونه Zen Mate Free VPN ، یک فیلتر شکن رایگان بی‌دردسر روی مرورگرتان نصب کنید.

2. تمامی افزونه‌های را نصب نکنید!

بیشتر اوقات افراد تازه کار در حوزه سئو اقدام به نصب تعداد زیادی اکستنشن سئو روی مرورگر خود می‌کنند، اگر شما هم جزو این دسته هستید بهتر است بدانید که این‌کار می‌تواند به طرز وحشتناکی سرعت و کارایی مرورگر شما را کاهش دهد و قدرت اکستشتن‌ را نیز از بین ببرد پیشنهاد می‌کنیم به جای نصب تعداد زیادی اکستنشن، بر اساس نیازتان تنها ضروری‌ترین اکستنشن‌ها را نصب کنید.

سخن پایانی

در این مطلب از سایت تسمینو تلاش کردیم کاربردی‌ترین اکستنشن‌ های سئو که می‌توانید با کمک آن‌ها امور مختلف مرتبط با سئو سایت‌تان را با سرعت و کارایی بهتری انجام دهید را معرفی کنیم.

پیشنهاد می‌کنیم برای آنالیز بهتر وضعیت سئو سایت‌تان، دست به کارشوید و همین حالا از اکستنشن‌ های کاربردی سئو برای لذت‌بخش‌تر کردن مسیر بهینه سازی سایت‌تان و رسیدن به رتبه‌های بهتر کمک بگیرید.

علیرضا بابایی
علیرضا بابایی

آینده متعلق به کساییه که به زیبایی رویاهای خودشون ایمان دارن.

دیدگاه ها

2023/02/12

با سلام و تشکر از مقاله مفیدتون
من افزونه سئو فارسی kwrank هم توصیه می کنم. برای آنالیز رایگان سئو صفحات سایت گزینه مناسبی هست.
https://chrome.google.com/webstore/detail/kwrank/nnihokkideclbjconjpkjmlebcfllghl?hl=fa
با تشکر