لینک نوفالو چیست؟ تکنیک‌های لینک Nofollow و تاثیر بر سئو⭐

لینک نوفالو چیست و چگونه آن را ایجاد کنیم؟ اگر مدیر یک سایت باشید، قطعا این سوال برایتان پیش آمده است. یکی از روش‌های بهبود رتبه سایت و گرفتن ترافیک ورودی بیشتر، لینک سازی یا لینک بیلدینگ است. این تکنیک اگر به درستی اجرا و پیاده‌سازی شود، می‌تواند به بهبود سئو سایت شما کمک کند. در غیر این صورت نه تنها موثر نخواهد بود، بلکه باعث کاهش رتبه سایت نیز می‌شود. در ادامه این مقاله با تسمینو همراه باشید تا به شما بگوییم لینک نوفالو چیست، لینک فالو و نوفالو چه تفاوت‌هایی دارند و چگونه لینک نوفالو ایجاد کنیم.

لینک نوفالو چیست؟

لینکهای Nofollow لینک‌هایی هستند که یک تگ اچ تی ام ال rel=”nofollow” روی آن‌ها اعمال می‌شود. تگ nofollow به موتورهای جستجو می‌گوید که آن لینک را نادیده بگیرند. از آن‌جایی که لینک‌های nofollow از PageRank عبور نمی‌کنند، احتمالاً بر رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیر نمی‌گذارند. این لینکها تاثیر مستقیمی در سئو نداشته و توسط گوگل بررسی نمی‌شوند. نمونه‌هایی از لینک‌های نوفالو عبارت‌اند از:

  • نظرات وبلاگ
  • لینک‌های رسانه‌های اجتماعی (به عنوان مثال، لینک‌ها در پست‌های فیس بوک یا توضیحات ویدئوی یوتیوب)
  • لینک‌های موجود در پست‌های انجمن یا سایر اشکال محتوای تولید شده توسط کاربر
  • برخی از وبلاگ‌ها و سایت‌های خبری
  • لینک‌هایی از ویجت‌ها

link Nofollow

تاریخچه لینک نوفالو چیست rel=”nofollow”؟

لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی از جمله فاکتورهای مهم گوگل برای رتبه بندی سایت‌ها هستند. اما چرا لینک‌های نوفالو به وجود آمدند؟ گوگل، علت به وجود آمدن تگ nofollow را این‌چنین تعریف می‌کند:

” اگر یک وبلاگ نویس یا یک خواننده وبلاگ هستید، احتمالا افرادی را دیده‌اید که سعی می‌کنند با ارسال نظرات مرتبط با وبلاگ مانند “از سایت دارویی من بازدید کنید”، به سایت خود بک لینک اسپم داده و از این طریق، رتبه بندی وب‌سایت خود را در موتورهای جستجو ارتقا دهند. این نظر از دید گوگل اسپم است و ما در حال آزمایش یک تگ جدید هستیم که آن را مسدود می‌کند. از این پس، هنگامی که گوگل ویژگی (rel=”nofollow”) را روی لینک‌ها می‌بیند، زمانی که ما وب‌سایت‌ها را در نتایج جستجوی خود رتبه‌بندی می‌کنیم، این لینک‌ها اعتباری دریافت نخواهند کرد. البته این باعث افت رتبه سایت مورد نظر نخواهد شد؛ بلکه تنها راهی است برای اطمینان از اینکه هرزنامه‌نویسان از سوء استفاده از فضاهای آزاد وب مانند نظرات وبلاگ، بازخوردها و دایرکتوری‌های ارجاع‌دهنده، سودی نخواهند برد.”مدت کوتاهی پس از آن، یاهو، بینگ و چند موتور جستجوی دیگر نیز تعهد خود را به تگ nofollow اعلام کردند.

تفاوت لینک‌های Nofollow و Dofollow چیست؟

تنها تفاوت فنی بین این لینک فالو و نوفالو این است که لینک nofollow دارای یک تگ nofollow است. برای یک کاربر، تشخیص تفاوت بین لینک nofollow و dofollow غیرممکن است. شما می‌توانید روی لینک نوفالو کلیک کنید، آن را کپی کنید و مانند هر لینک دیگری در وب استفاده کنید. با این حال، وقتی صحبت از بهینه سازی موتورهای جستجو می شود، تفاوت زیادی بین لینکهای نوفالو و فالو وجود دارد. لینک‌های فالو به ارتقاء رتبه شما در موتورهای جستجوی کمک می‌کنند. در صورتی که لینک‌های از این نظر کمکی نمی‌کنند.

گوگل و سایر موتورهای ج