قرارداد سئو چیست – دانلود نمونه قرارداد سئو 🎯

نکاتی در مورد عقد قرارداد سئو سایت

حتما در در گوشه و کنار اینترنت مطالبی را در رابطه با سئو و قراردادهای مرتبط با آن خوانده‌اید، ولی این مطالب به قدری پراکنده بوده‌اند که از مطالعه آن‌ها چیزی دست شما را نگرفته است! خواندن این مطلب تسمینو در مورد انواع قرارداد سئو به کارفرمایانی که در رابطه با این کار دانش کافی ندارند و یا متخصصینی که قصد دارند به یک سئوکار حرفه‌ای تبدیل شوند، پیشنهاد می‌شود. چرا که در کنار کارفرمایان یک سئو کار حرفه‌ای نیز باید از نحوه امضای قرارداد خود اطلاع کافی داشته باشد. اما ابتدا باید بدانید که وظایف سئوکار چیست؟

اهمیت امضای قرار داد سئو و نکات کلی در مورد آن

پیش از این در مطالب قبلی، دیدیم که سئو چیست و چه کاربردی دارد. چطور با استفاده از تکنیک‌های سئو، یک سئوکار باید شرایط وب‌سایت را بهینه‌سازی کرده و آن را در موتورهای جستجو با صفحات مختلف و اهداف متفاوت، به جایگاه برتر برساند. در اینجا به دنبال آن هستیم تا چند و چون و باید و نبایدهای قراردادهای سئو را دنبال کنیم. در واقع هر کارفرما یا سئوکار حرفه‌ای قبل از شروع فعالیت خود باید اطلاعاتی راجع به انواع قرارداد‌های سئو و همینطور انواع سئو از جمله سئوی تکنیکال و… در گوشه ذهن خود داشته باشد. چرا که جمع‌آوری اطلاعات بعد از عقد قرار داد همان نوش دارو بعد از مرگ سهراب خواهد بود! برخی از نکاتی که باید به آن‌ها توجه کنید، مزایا و دلایل امضای قرارداد سئو است که ابتدا به آن‌ها خواهیم پرداخت.

امضای قرارداد به منزله ایجاد تعهد برای مجری و کارفرما است تا هر دو موظف باشند که به تعهداتشان عمل کنند. در یک قرارداد سئو که به اصطلاح مو لای درزش نرود، باید ویژگی‌ها و مفاد قرارداد به خوبی ذکر شوند. در ادامه باید یک یا چند پاراگراف در رابطه با آنالیز سایت و البته امتیاز دهی آن نوشته شوند. همچنین باید روز امضای قرارداد و راه‌های ارتباط با پشتیبانی شرکت مربوطه نیز ذکر شوند. در آخر هم باید به نکاتی از جمله تضمین جهت حسن قرارداد و یا غیره پرداخت که با توافق طرفین ذکر می‌شود.

قرار داد سئو - Seo Contract

دانلود نمونه قرارداد سئو سایت

در لینک زیر برای شما یک نمونه قرارداد سئو سایت قرار داده‌ایم که می‌توانید آن را دانلود و در پروژه‌های سئو خود از آن استفاده نمایید:

دانلود نمونه قرار داد سئو

انواع قرارداد سئو

شما باید قبل از امضای قرارداد سئو در رابطه با انواع مختلف قرارداد‌های رایج که میان یک سئوکار و پیمانکار امضا می‌شوند، اطلاعاتی خلاصه ولی مفید داشته باشید که در این بخش، تسمینو به انواع قرارداد سئو اشاره خواهد کرد:

  • قرارداد تضمینی

امضای قرارداد سئو تضمینی با پیمانکار به این معناست که در صورت انجام تمام و کمال فعالیت‌های ذکر شده در قرارداد و رضایت پیمانکار از آن‌ها، میزان مبلغ درخواستی و توافق شده پرداخت شود. به عنوان مثال شما در قرارداد متعهد می‌شوید که سایت یک شرکت را به صفحه اول گوگل برسانید.

این کار یک پروسه زمان‌بر ولی ارزشمند است که با آنالیزهای مختلف و همین‌طور اجرای امور سئو‌ی مرتبط با آن مثلا سئوی تکنیکال از سوی سئوکار امکان‌پذیر است و می‌توان به برخی از مهم‌ترین امور در قرارداد اشاره کرد. همچنین در یک قرارداد تضمینی باید این نکته مشخص شود که تا چه زمانی باید کار به پایان برسد.

  • قرارداد سئو ماهانه

در یک قرارداد ماهانه، سئوکار درست مانند یک کارمند شرکت یا اداره، به صورت ماهانه حقوق خود را دریافت می‌کند. همچنین باید در نظر داشته باشید که با امضای این نوع قرارداد سئوکار موظف خواهد بود تا گزارش کار خود را به صورت ماهیانه برای شرکت مورد نظر ارسال کند.

در یک قرارداد ماهانه میزان دریافتی به صورت توافقی ذکر شده و دریافت می‌شود. همچنین مانند همه قراردادهای دیگر باید تاریخ شروع و مدت زمان پایان قرارداد نیز در آن مشخص شود. در زمان عقد قرارداد باید مبلغی هم برای طرفین بابت فسخ و جبران ضرر و زیان نوشته شود.

  • قرارداد سئوی پروژه‌ای