بک لینک کامنتی چیست؟ معرفی۷ سایت برای ایجاد بک لینک کامنتی

اگر تازه با دنیای لینک سازی خارجی آشنا شده باشید احتمالا عبارت بک لینک کامنتی به گوش شما خورده باشد و این سوال در ذهن‌‌تان ایجاد شود که بک لینک کامنتی چیست، چه مزایایی دارد و چطور می‌توان از آن در فرایند لینک سازی وب سایت استفاده کرد.
در این مقاله از وب سایت تسمینو به صورت کامل، تمامی سوالات شما سئو دوستان را در رابطه با چیستی بک لینک کامنتی، مدل‌های مختلف آن، بهترین روش‌های تولید بک لینک کامنتی را پاسخ داده‌ایم.
همچنین در پایان این مطلب، بهترین سایت‌های خرید بک لینک کامنتی+ یک لیست جامع از وب سایت‌هایی که به شما امکان ایجاد کامنت بک لینک را به صورت رایگان می‌دهند ارائه کردیم تا هیچگونه سوالی در این حوزه در ذهن شما باقی نماند، برای سفر به دنیای بک لینک کامنتی و قواعد جذاب آن در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

بک لینک کامنتی یا COMMENT BACKLINK چیست؟

شاید برای شما جالب باشد که بدانید خیلی وقت‌ها ملاک نام گذاری نوع بک لینک در دنیای سئو محل قرار گرفتن آن در وب سایت شما است و مفهوم بک لینک کامنتی نیز به معنای بک لینک‌هایی است که در بخش کامنت‌های وب سایت، قرار داده می‌شود.
یعنی شما در مواجه با بک لینک کامنتی، با موضوع عجیب و پیچیده غریبی مواجه نیستید و همان بک لینک معمولی را که مفهومش را بلد هستید در قسمت کامنت‌های وب سایت، مشاهده می‌کنید.

انواع کامنت بک لینک کدام است؟

پس فهمیدیم که بک لینک کامنتی، مدل بک لینکی است که در بخش کامنت‌های یک وب سایت، قرار داده می‌شود اما بهتر است بدانید که سبک بک لینک کامنتی نیز مدل‌ های طراحی مختلفی دارد که در ادامه می‌خواهیم با آن آشنا شویم با ما همراه باشید.

انواع کامنت بک لینک از نظر ساختار

بخش بندی انواع مختلف کامنت بک لینک، را در قدم اول با دو نوع لینک فالو و نوفالو شروع می‌کنیم در وب سایت‌های مختلف این دو نوع بک لینک کامنتی وجود دارد و آشنایی با آن برای شما اگر دنیای سئو و بهینه سازی وب سایت، فعالیت دارید واجب است.
 • کامنت بک لینک فالو

در ساختار لینک فالو، صفحه مبدا، صفحه مقصد را که به آن لینک داده شده است را تایید میکند اصولا در ساختار بک لینک کامنتی این نوع بک لینک، کم دیده‌ می‌شود و وبمستران خودشان باید تصمیم بگیرند که لینک‌های بخش کامنت را به حالت فالو دربیاورند.
 • کامنت بک لینک نوفالو

اکثر کامنت‌های بک لینکی موجود در سطح وب، از نوع نوفالو هستند، یعنی اگر به فرض مثال شما در بخش کامنت‌های یک وب سایت برای خودتان بک لینک ایجاد کنید، بک لینک دریافتی شما نوفالو خواهد بود.
اگر قصد دارید به جزئیات بیشتری از لینک فالو و نوفالو دست پیدا کنید به مقاله لینک فالو چیست و لینک نوفالو چیست مراجعه کنید.

‌مدل‌ های مختلف استفاده از کامنت بک لینک

جدا از ساختار لینک بک لینک کامنتی که در بخش بالا به صورت مفصل به آن پرداختیم، سبک‌های پیاده سازی کامنت بک لینکی نیز متفاوت است و می‌توان در مدل‌های مختلف، بک لینک کامنتی را ایجاد نمود؛ مهم‌ترین فرق سبک‌های مختلف بک لینک کامنتی نوع انکر تکست لینک‌‌دهی است.

انواع انکر تکست‌های پرکاربرد در بک لینک کامنتی

در ادامه پرکاربردترین مدل‌های بک لینک کامنتی خدمت شما عزیزان ارائه می‌شود اگر دوست دارید که به یک متخصص ماهر در استفاده بک لینک کامنتی تبدیل شوید در ادامه با ما همراه باشید !
 • نام کاربر

در این نوع لینک کامنتی، نام کاربری به سایت هدف لینک داده می‌شود، بسیاری از سایت‌ها در بخش قرار دادن کامنت از شما لینک وب سایت، می‌خواهند و نام شما را به اسم آدرس url که قرار دادید لینک می‌کنند.
 • نیکد یوآرال

در این سبک بک لینک کامنتی، یوآرال صفحه هدف در بخش کامنت وب سایت قرار داده می‌شود، این سبک بک لینک، برای طبیعی ساختن فرایند لینک سازی یک انتخاب عالی است.
 • نام برند

فرض کنید ما قصد داریم برای وب سایت تسمینو بک لینک کامنتی ایجاد کنیم و در وب سایت‌های ارائه کننده بک لینک کامنتی انکر تکست تسمینو را همراه با لینک به صفحه اصلی در بخش کامنت‌ها قرار می‌دهیم، در حقیقت این کار تولید بک لینک کامنتی از نوع نام برند است.
 • کلمه کلیدی هدف

به صورت کلی یک وب سایت، کلمات کلیدی هدف مختلفی را دارا است و شما به عنوان وبمستر می‌ توانید از مدل‌های مختلف کلمه کلیدی در فرایند لینک سازی کمک بگیرید و این موضوع کاملا به استراتژی لینک سازی شما مربوط می‌شود.


اگر قصد دارید به جزئیات بیشتری از کلمه کلیدی دست پیدا کنید به مقاله کلمه کلیدی چیست مراجعه کنید.

نکته مهم: سایت موردنظر، سبک لینک شما را تایین خواهد کرد!

فراموش نکنید که زمان ایجاد بک لینک کامنتی، خیلی از اوقات شما تسلط کامل بر فرایند لینک سازی را نخواهید داشت و وبمستر سایت میزبان لینک، تایید خواهد کرد که چه  نوع لینکی را در قسمت کامنت‌ها قرار دهید.
در برخی از وب سایت‌ها اصلا شرایط قرار دادن لینک وجود نخواهد داشت و بسیاری از اوقات، مدیر سایت با دیدن لینک در بخش کامنت‌ها آن را تایید نخواهد کرد، البته در برخی از مواقع، ممکن است با قرار دادن یک لینک هوشمندانه و مرتبط با محتوای صفحه، کامنت دارای بک لینک کامنتی شما توسط مدیر سایت تایید شود.

مزایای استفاده از کامنت بک لینک

حالا که به صورت کامل با موضوع چیستی بک لینک کامنتی آشنا شدید احتمالا این سوال برای شما ایجاد شود که استفاده از بک لینک کامنتی چه مزایایی برای سئو وب سایت شما خواهد داشت و چرا باید از آن استفاده کنید؟!
بک لینک کامنت

کمک به ایندکس سریع‌تر صفحات

مهم‌ترین مزیت لینک‌های کامنتی افزایش قدرت ایندکس صفحات است، اگر شما از یک وب سایت معروف با دامنه قوی، بک لینک کامنتی دریافت کنید احتمال بهبود وضعیت ایندکس مقالات وب سایت‌تان افزایش پیدا خواهد کرد.

افزایش قدرت برند

یکی از جالب‌ترین نکات درباره بک لینک کامنتی، کمک کردن آن به قدرت برند وب سایت شما است، اگر به فکر برندینگ هستید می‌توانید در وب سایت‌های مرتبط کاری‌تان بک لینک کامنتی قرار دهید.

انتقال ترافیک دریافیتی

اگر سایتی که شما در آن بک لینک کامنتی منتشر کرده‌اید، ترافیک بالایی داشته باشد احتمال انتقال ترافیک سایت مدنظر به وب سایت شما نیز وجود خواهد داشت، البته دقت کنید که محتوای صفحه‌ای قصد قرار دادن بک لینک کامنتی در آن دارید باید از بازدیدی بالایی برخوردار باشد.

قیمت مناسب یا حتی رایگان

یکی از بزرگ‌ ترین مزیت‌های بک لینک کامنتی، قیمت فوق العاده آن است شما می‌توانید با کم‌ ترین هزینه این نوع بک لینک را دریافت کنید و حتی خودتان دست به کار شوید و به صورت رایگان، کامنت بک لینکی بسازید.

کمک به بهبود قدرت دامنه

اگر سایتی که میزبان بک لینک کامنتی شما است از قدرت دامنه خوبی برخوردار باشد و لینک ایجاد شده برای شما نیز فالو باشد، قدرت دامنه وب سایت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

استفاده در فریند لینک سازی چند لایه

یکی از روش‌های لینک سازی برای وب سایت، تولید بک لینک چند لایه برای افزایش قدرت لینک سازی است، متخصصین سئو حرفه‌ای از بک لینک کامنتی در فرایند لینک سازی چند لایه نیز کمک می‌گیرند و یک لینک سازی ناب و حرفه‌ای را خلق می‌کنند.

چطور بک لینک کامنتی بسازیم ؟

حالا که به صورت جامع، با چیستی، کاربرد و مزایای بک لینک کامنتی آشنا شدید احتمالا این سوال برای‌تان ایجاد شود که چطور کامنت بک لینکی بسازید و از مزایای فوق العاده آن درفرایند لینک سازی خارجی استفاده کنید، برای ایجاد بک لینک کامنتی، دو روش  وجود دارد:

روش اول: خرید بک لینک کامنتی از سایت‌های مختلف

در این روش، شما با پرداخت هزینه از وب سایت‌های مختلفی، اقدام به خرید بک لینک کامنتی می‌کنید، این روش دارای ریسک بالایی است و کیفیت بک لینک‌های ایجاد شده به سایتی که از آن خریداری کرده‌اید و فرایند لینک سازی بستگی دارد، در ادامه بهترین سایت‌های خرید بک لینک کامنتی را به شما معرفی می‌کنیم.
خرید بک لینک
یک نکته مهم را در نظر بگیرید که برای خرید بک لینک کامنتی از این سایت‌ها باید به صورت دلاری، هزینه پرداخت کنید و فرایند خرید نسبت به تهیه بک لینک کامنتی از سایت‌های فروشنده ایرانی سخت‌تر است  و پیش از خرید بک لینک کامنتی به فکر دردسرهای خرید و پرداخت دلاری باشید.
 • بهترین سایت‌های خارجی خرید بک لینک کامنتی باکیفیت

 1. seoclerk
 2. buyseostore
 3. v-user
 4. inkwheel
 5. seomall
 6. reranking

کدام سایت برای خرید بک لینک کامنتی معتبر است؟

تمامی وب سایت‌های خارجی معرفی شده در این مطلب برای خرید لینک کامنتی دارای اعتبار هستند اما بین متخصصین سئو، سایت سئو کلرک با داشتن اعتبار و سابقه بیشتر، محبوبیت بیشتری برای خرید بک لینک کامنتی دارد

نکته مهم: لطفا سایت‌تان را با بک لینک کامنتی خفه نکنید!

فراموش نکنید که قرار دادن لینک کامنتی بخشی از فرایند لینک سازی خارجی وب سایت است و نباید در استفاده از آن زیاده روی کنید، پیشنهاد می‌شود در قدم اول با داشتن آنالیز درست از رقبایتان و فرایند لینک سازی آن‌ها اقدام به خرید بک لینک کنید و در قدم بعد، از لینک کامنتی استفاده کنید.
ما در سایت تسمینو بهترین پکیج‌های خرید بک لینک را برای شما وبمستران عزیز مهیا کردیم تا بتوانید با خیال راحت، یک فرایند لینک سازی عالی را برای خودتان ایجاد کنید.
اگر علاقه دارید در مدت زمان کوتاه، بهترین لینک‌های باکیفیت را به سمت وب سایت‌تان روانه کنید سری به صفحه خرید بک لینک تسمینو بزنید

روش دوم : ایجاد بک لینک کامنتی به صورت دستی

اما حالا به سراغ روش دوم تولید بک لینک کامنتی، یعنی ایجاد کامنت بک لینک، به صورت دستی می‌ رویم‌ در این روش شما باید خودتان دست به کار شوید و با توجه به شرایط سایت میزبان و اجازه‌ای که به شما می‌دهد در بخش کامنت‌ها بک لینک کامنت ایجاد کنید.
فراموش نکنید که فرایند لینک سازی از اهمیت بالایی برخوردار است و سعی کنید با دقت دامنه وب سایت‌های میزبان را بررسی کنید و با مهارت کافی از انکرتکست‌های متنوع استفاده کنید تا فرایند لینک لینک سازی کامنتی شما طبیعی باشد.
 • بهترین سایت‌های ایجاد بک لینک کامنتی رایگان

 1. javab24.com
 2. porseshkadeh.com
 3. answers.com
 4. .all-experts.gr
 5. rticle.advertiseera.com
 6. famousbloggers.net
 7. findtheluv.com
 8. freebloghelp.com
 9. fuelmyblog.com
 10. geekfellows.com
 11. ivinecopywriter.com
 12. dmiracle.com
 13. donnamerrilltribe.com
 14. empowermentmomentsblog.com
 15. enstinemuki.com
 16. blog.giganticlist.com
 17. articles.h1ad.com
 18. story.wallclassifieds.com
 19. article.classifiedsfactor.com
 20. bloggersroad.com
 21. blog.shopolop.com
 22. blog.freeadstime.org
 23. ologames.com

۷ راز مهم برای داشتن داشتن ساختار لینک سازی کامنتی موفق!

احتمالا پس از خواندن آموزش‌های بالا تصمیم گرفتید که همین حالا دست به کار شوید  با تولید بک لینک‌های کامنتی، دستی به سروری وضعیت لینک سازی خارجی‌تان بکشید.
پیشنهاد می‌شود قبل از اقدام به لینک سازی کامنتی حتما ۷ نکته زیر را در فرایند لینک سازی در نظر بگیرید تا بک لینک‌های کامنتی شما تاثیر بیشتری داشته باشند:
 1. انتخاب سایت های معتبر ج